lib_logo

Бібліотека ЦДУ ім. В.Винниченка

До Дня Соборності України

22 січня 2019 року в Україні відзначається 100 років від дня ухвалення Універсалу Директорії про Злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Ця подія увійшла в історію як День Соборності України, що уособлює віковічні прагнення нашого народу до об'єднання, цілісності та неподільності.

До Вашої уваги бібліографи підготували рекомендаційний список джерел під назвою «Без своєї національної держави ніяка нація не може жити й розвиватися». Список розкриває наявність у фонді ЦДПУ ім. В. Винниченка джерел даної тематики, а саме книги і статті з періодичних видань. Центральноукраїнський державний педагогічний університет названо іменем Володимира Кириловича Винниченка. Саме він  як голова Директорії УНР брав участь у підписанні Універсалу 22 січня 1919 р.  На центральній площі університету встановлено пам'ятник першому керівнику українського уряду Володимиру Винниченку.