pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Філоненко Оксана Володимирівна

доктор педагогічних наук, професор, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1999 р. Спеціальність: початкове навчання та практична психологія. Кваліфікація: вчитель початкових класів та практичний психолог в закладах освіти.

Напрями наукової та професійної діяльності: розвиток освіти й педагогічної думки в Україні у другій половині ХІХ – ХХ столітті; актуальні проблеми педагогіки вищої школи.

Тема кандидатської дисертації: «Система трудового виховання в педагогічній спадщині І. Г. Ткаченка» (2002 р.).

Тема докторської дисертації: «Освіта Кіровоградщини (Єлисаветградщини) другої половини ХІХ – ХХ століття в історико-педагогічних рефлексіях українських дослідників» (2018 р.).

Транслітерація імені: Filonenko Oksana

ORCID iD: 0000-0003-4453-9887

Профілі: Web of ScienceРublonsGoogle Scholar

Відзнаки:

• 2008 р. – Почесна грамота Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету;
  • 2013 р. – Подяка Української асоціації ім. В. Сухомлинського;
  • 2019 р. – Подяка МОН України;
  • 2019 р. – Грамота Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Дисципліни, які викладає: Педагогіка, Актуальні проблеми педагогіки вищої школи, Історія вищої школи, Актуальні проблеми сучасної педагогічної науки, Педагогічна та професійна психологія, Педагогічна персоналія в історико-педагогічному дослідженні.

Публікації: автор понад 100 публікацій, з них 4 монографії,  3 посібники, понад 60 статей у наукових фахових виданнях України, 20 – у періодичних виданнях іноземних держав або виданнях України, які входять до міжнародних наукометричних баз, а також статті в збірниках наукових праць, тези доповідей науково-практичних міжнародних, всеукраїнських, регіональних конференціях.

Основні публікації

Монографії:

1. Філоненко О. В. Педагогічна думка на Єлисаветградщині в першій третині ХХ століття. Нариси з історії педагогічної думки (перша третина ХХ ст.): кол. моногр. / за ред. О. С. Радул. Кіровоград: РВВ КДПУ імені Володимира Винниченка, 2015. С. 279–310.

2. Філоненко О. В. Освіта Кіровоградщини (Єлисаветградщини) в наукових рефлексіях українських учених (друга половина ХІХ–XX століття): монографія. Харків: Мачулин, 2017. 412 с.

3. Філоненко О. В. В. О. Сухомлинський – провідник гуманної педагогіки. Ґенеза провідництва в освіті: кол. моногр. / за заг. ред. І. Богданова. Київ: Освіта України, 2019. С. 397–418.

4. Філоненко О. В., Акімкін О. М. Розвиток приватної освіти на Єлисаветградщині (друга половина ХІХ – початок XX століття): монографія. Дніпро: Середняк Т. К., 2022. 256 с.

Посібники:

1. Філоненко О. В. Трудове виховання учнів сільської школи в центральному регіоні України (на матеріалах педагогічної спадщини І. Г. Ткаченка (1919–1994): навчальний посібник. Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009. 112 с.

2. Філоненко О. В. Психологія управління): навчальний посібник. Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. 130 с.

3. Філоненко О. В., Левченко О. О. Психолого-педагогічні аспекти управлінської діяльності в освітніх установах: навчально-методичний посібник. Кропивницький: ФОП Піскова М. А., 2020 140 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Kulish A., Radul V., Haleta Y., FilonenkoO., Karikh I.   Education and The Prospects of Their Implementation in Ukraine. Prop?sitos y Representaciones. 2020. Vol. 8. pp. 1668–1676.

URL:http://revistas.usil.edu.pe/index.php/pyr/article/view/684  (Включене до наукометричної бази Web of Science)

2. Filonenko O., Maslova N., Mirza-Sidenko V., Voloshina O., Demchenko V. Actualization of Distance Learning in Comparison with Traditional Forms of Education in Conditions of Quarantine Security Measures. Revista Romaneasca Pentru Educatie Multidimensional. 2021. № 13(3). pp. 468–478. URL: https://lumenpublishing.com/journals/index.php/rrem/article/view/3519 (Включене до наукометричної бази Web of Science)

3. Haleta Y., Filonenko O., Ratsul O., Ratsul A., Babenko T. The Main Factors Influencing the Socialization of Students in Post Pandemic Period. Postmodern Openings. 2021. 12(3). рp. 245–256. URL: https://lumenpublishing.com/journals/index.php/po/article/view/3790/3150  (Включене до наукометричної бази Web of Science)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Філоненко О. В. Педагогічні персоналії Кіровоградщини другої половини ХХ століття в історико-педагогічних дослідженнях учених. Збірник наукових праць «Педагогічні науки». Херсон, 2019. Вип. LXXXVIII. С. 23–29.

2. Філоненко О. В. Формування готовності майбутніх викладачів закладу вищої освіти до професійної самореалізації. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Серія: Педагогічні науки. Миколаїв, 2019. N. 2 (65).  С. 314–318.

3. Філоненко О. В. Підготовка майбутніх викладачів ЗВО до науково-педагогічної творчості. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Випуск 180. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2019. С. 42–48.

4. Філоненко О. В. Організаційні та змістові аспекти становлення професійної підготовки вчителів в Україні у 20-х роках ХХ століття. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2021. Випуск 199. С. 63–68. URL: https://dspace.kmf.uz.ua/jspui/bitstream/123456789/1434/1/Orosz_I-Sutnist_2021%20%28Z%29.pdf

5. Філоненко О. В. Культурно-освітня діяльність громадсько-просвітницьких товариств України другої половини ХІХ – початку ХХ століття. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2022. Випуск 204. С. 79–83. URL: https://pednauk.cuspu.edu.ua/index.php/pednauk/article/view/1206