В зв’язку із внесенням поправок до визначених квот для працівників груп структурних підрозділів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка з числа штатних працівників, які не є науково-педагогічними працівниками для обрання представників для участі у виборах ректора університету, прийнято рішення провести перевибори делегатів в деяких підрозділах згідно нових квот.
- Останнє оновлення: 28 травня 2016
Рацул Анатолій Борисович
декан факультету педагогіки та психології
кандидат педагогічних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Професори, доценти, асистенти кафедр факультету приділяють велику увагу формуванню в юнаків і дівчат національної самосвідомості та впроваджують у навчальний процес інноваційні технології. Генератори новаторських ідей - професор, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту В.В. Радул; професор, завідувач кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти О.М. Ткаченко; доцент, завідувач кафедри практичної психології Г.О. Горська; професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки та психології В.О. Кравцов; доцент, завідувач кафедри методик початкового навчання І.В. Жигора; професор, завідувач кафедри корекційної освіти та здоровя людини А.Б. Рацул.
На факультеті працюють понад 76 викладачів, з них 10 докторів наук, професорів, 5 кандидатів наук, професорів, 47 кандидатів наук, доцентів, заслужені працівники освіти України, професори Мельничук С.Г., Рацул А.Б., А.Й. Григорьєв; лауреати обласної премії імені В.О. Сухомлинського професори С.Г. Мельничук, А.Б. Рацул, В.В.Радул, В.О. Кравцов та доцент Н.В.Тарапака.
Кафедри факультету проводять велику науково-дослідну роботу, а свої наукові напрацювання впроваджують у навчально-виховний процес факультету.
На факультеті діє 10 наукових шкіл професорів В.В. Радула, С.Г. Мельничука, С.В. Омельяненко, А.Б. Рацула, О.С. Радул, Н.С. Савченко, Т.Я. Довгої, В.О. Кравцова, А.Л. Турчака.
Під керівництвом провідних науковців підготовлено й захищено понад 50 кандидатських дисертацій.
Викладачі факультету є авторами 15 наукових монографій і майже 50 навчально-методичннх посібників.
За роки своєї діяльності кафедри факультету стали осередком науково-педагогічної та методичної думки в регіоні. Постійно проводяться спільні засідання, конференції, виїзні засідання кафедри в опорних школах області.
З року в рік факультет посідає перші місця і є фаворитом з питань успішності, вихованості, дотримання дисципліни. Цьому сприяють кращі наставники молоді, куратори груп, доценти І.Г. Баранюк, І.В. Жигора, Т.М. Васецька, старший викладач Калашникова Л.В., викладачі В.В. Зубченко, О.М. Гурова.
Пишається факультет і студентами, які навчаються на «відмінно» і беруть активну участь у житті студентського колективу, а такими є
Проценко Катерина, Бестужева Дарина, Поток Катерина, Антоненко Катерина, Мельничук Марія, Байбароша Олена, Демкович Інна, Чеботар Антон, Відінєєва Віолєта, Качур Марина, Кучерява Катерина, Лавриненко Анна, Касьянова Вікторія, Митошоп Наталія, Кононова Любов, Фещенко Юлія, Заремба Валя, Заремба Альвіна, Погребняк Ірина, Колєва Катерина, Вох Анастасія, Карпенко Сергій, Джус Роман, Дзюба Павло, Грабовецька Вікторія, Гева Яна, Марініч Віка, Руденко Любов,Старченко Ірина, Кулагіна Анна, Руда Катерина, Холод Олександр, Чередниченко Єрнест, Супрун Євгенія, Тітенко Лілія, Сесмій Артем, Кириченко Віктор, Литвиненко Ларіна, Шевченко Дмитро, Гоменюк Анна.
В 2010 році, студентом факультету, а на данний час аспірантом - Джоганом Валентином, було засновано електронну газету-блог "Прометей", яка висвітлює життя та події студентського та факультетського життя. В цьому виданні, яке виходить по цей час, багато студентів факультету мали змогу спробувати себе в ролі журналіста.
Традиційними та цікавими формами роботи в студентських групах, на факультеті є проведення всіляких конкурсів та заходів: брейн-ринг, КВН, конкурси краси, виставки творчих робіт, творчі вечори, майстер-класи, проведення свят, гуртки за спеціальністю, постановки вистав різного жанру.
Загартування й підготовку до майбутньої педагогічної діяльності студенти проходять також у студентському науковому товаристві, у спортивному клубі „Буревісник", у школі волонтерів, а також соціального досвіду студенти факультету набувають в обласному благодійному фонді "Майбутнє за молоддю" започаткованому у 2002 році доцентом Олексанром Анатолійовичом Рацулом.
Традиційним стало у вересні проводити студентську всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему «Вивчення і впровадження у навчально-виховний процес вищої і середньої загальноосвітньої школи педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського».
На базі факультету проводиться Другий тур Всеукраїнської студентської олімпіади із напрямку підготовки "Початкова освіта" (2014р., 2015, 2016.)
Є у нас іменні стипендіати різного рівня, а саме: Чеботар Антон - стипендія імені В.О. Сухомлинського, Ганна Колєва та Вох Настя - стипендія облдержадміністрації.
Наші плани великі й пов'язані вони, насамперед, з тим, щоб забезпечити підготовку конкурентоспроможного фахівця європейського рівня. А разом з тим, щоб у нас на факультеті примножувалися започатковані традиції з формування самодостатньої, розвиненої особистості майбутнього вчителя із сучасним інноваційним типом мислення, здатним сприймати все нове, прогресивне й бути першими.
ЗАСТУПНИК ДЕКАНА
з навчально-методичної роботи,
кандидат педагогічних наук, старший викладач
НІКІТІНА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЗАСТУПНИК ДЕКАНА
з навчально-виховної роботи, кандидат педагогічних наук, професор,
відмінник освіти України
ДОВГА ТЕТЯНА ЯКІВНА
ЗАСТУПНИК ДЕКАНА
з навчально-виховної роботи
старший викладач, відмінник освіти України
ШАРАПОВА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
завідуюча консультаційним пунктом заочного відділу
факультету педагогіки та психології
МОКІНА ЛІЛІЯ АНДРІЇВНА
диспетчер факультету педагогіки та психології
БЕРЕЗЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕГІВНА
секретар факультету педагогіки та психології
ЛЕЛЕКА ВІКТОРІЯ ГРИГОРІВНА