До Дня волонтера активісти Студентського волонтерського руху, що діє на факультеті педагогіки та психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка, на базі Інклюзивно-ресурсного центру № 1 м. Кропивницького організували та провели захід, спрямований на покращення соціалізації дітей з аутизмом.

Для дітей був влаштований спеціальний майстер-клас із виготовлення «браслетів дружби». За допомогою студентів, що в університеті опановують фах соціального працівника, – Красавіна Д. та Раєнко А., а також під супроводом психолога Центру підопічні самі виготовляли браслети. Виконання цієї вправи сприяє розвитку в дітей з аутизмом дрібної моторики, комунікативних навичок, привчає учасників до командної роботи. Свої вироби діти потім зможуть подарувати рідним, друзям чи близьким. Така акція є одним із етапів оптимізації процесу соціалізації особливих дітей та їх боротьби зі страхами.

Студенти зазначили, що даний захід надав можливість застосувати на практиці знання, набуті під час навчання в університеті. А робота з дітьми з особливими потребами є доволі складною, оскільки діти з аутизмом важко сприймають нову інформацію та поради своїх наставників. Це потребує особливих умінь та навичок, вияву останніми емоційної стійкості, врівноваженості, толерантності. Майстер-клас, який проводився у межах тренінгу з дітьми з аутизмом, сприяв реалізації мети подолання труднощів соціалізації таких дітей, розвитку в них умінь навчатися, виконувати певні завдання, взаємодіяти між собою та з наставниками.

Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціальної роботи,
соціальної педагогіки та психології Руденко Ю.Ю.