pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Вивчення та впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення»

Уже кілька років поспіль, коли на межі вересня-жовтня громадськість країни відзначає річницю з дня народження Василя Сухомлинського, у стінах нашого університету відбувається Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Вивчення й впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення». Кожна така конференція, для майбутніх педагогів з різних навчальних закладів нашої країни, є вагомим кроком у наближенні до наукової спадщини Василя Сухомлинського як «невичерпної криниці» педагогічних знань.

5 жовтня за ініціативи кафедри дошкільної та початкової освіти на факультеті педагогіки, психології та мистецтв відбулася чергова конференція, присвячена 105-ій річниці з дня народження нашого видатного земляка.

Із привітальним словом до учасників конференції звернулися докторка психологічних наук, професорка, проректор з наукової роботи Клочек Лілія Валентинівна, організатор конференції доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Баранюк Ірина Григорівна та докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти Котелянець Наталка Валеріївна. Також через відеозв’язок прозвучали вітання від педагогічних колективів: Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Олександрійського педагогічного фахового коледжу імені В. О. Сухомлинського, Балтського педагогічного фахового коледжу, Жовтоводського фахового педагогічного коледжу.

Учасники конференції з цікавістю слухали спогади Калініченко Надії Андріївни – докторки педагогічних наук, професорки, Заслуженого вчителя України, лауреата обласної педагогічної премії імені В. О. Сухомлинського (тема доповіді «Виховуюче середовище в школі Василя Сухомлинського»).

Із цікавими та змістовними доповідями перед учасниками конференції виступили студенти:

Горіна Анастасія ‒ здобувачка вищої освіти 1-го курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Тема доповіді «Вплив казки на розвиток дітей дошкільного віку (за В. О. Сухомлинським).

Варченко Марина ‒ здобувачка вищої освіти, спеціальності 013 Початкова освіта, психолого-педагогічного факультету Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», м. Харків. Тема доповіді «Урок у Новій українській школі крізь призму ідей В. Сухомлинського».

Кривко Юлія ‒ здобувачка освіти 2 курсу комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж», м. Балта. Тема доповіді «Психолого-педагогічні умови використання казок В. О. Сухомлинського у навчанні та вихованні дітей з особливими освітніми потребами».

Худик Валерія ‒ здобувачка освіти ІІІ-го курсу за спеціальністю 013 Початкова освіта комунального закладу «Жовтоводський фаховий педагогічний коледж» Дніпропетровської обласної ради, м. Жовті Води. Тема доповіді «Спадщина В. О. Сухомлинського ‒ фундамент сучасної педагогіки».

Малишко Анна ‒ здобувачка освіти ІV-го курсу за спеціальністю 012 Дошкільна освіта комунального закладу «Жовтоводський фаховий педагогічний коледж» Дніпропетровської обласної ради, м. Жовті Води. Тема доповіді «Формування авторитету педагога на основі вивчення педагогічної спадщини В. Сухомлинського».

Тамбовець Ольга ‒ здобувачка освіти ІІІ-го курсу за спеціальністю 013 Початкова освіта комунального закладу «Жовтоводський фаховий педагогічний коледж» Дніпропетровської обласної ради, м. Жовті Води. Тема доповіді «Погляди В. Сухомлинського на виховний потенціал і шляхи формування колективу».

Доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Прибора Тетяна Олександрівна продемонструвала учасникам конференції результати конкурсної спільної роботи студентів нашого факультету та студентів із Харкова «Хвилинки милування природою», розкривши «секрети» підготовки та монтажу відеороликів для дошкільнят та учнів початкових класів.

Немає сумніву, що конференція дала учасникам поштовх до зацікавленого та поглибленого вивчення наукової та творчої спадщини нашого земляка ‒ одного з найбільших педагогів нового часу.

Програма конференції

Науковий збірник матеріалів конференції