pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Екскурсія як засіб культурного зростання майбутніх викладачів музичного мистецтва

Любов до своєї Батьківщини не є явищем абстрактним, вона починається з любові до своєї вулиці, до свого міста, з гордості за його історичне минуле та наявне сучасне.

Вивчення культурних традицій регіону та проведення зв’язків із сучасністю є одним із завдань вибіркової дисципліни «Музичне краєзнавство» (викл. – доц. Колоскова Ж.В.), в рамках якої студенти факультету педагогіки, психології та мистецтв, спеціальності 014. Музичне мистецтво, Гр. ММ22Б ближче ознайомилися з постатями видатних митців нашого регіону – піаністом та педагогом Генріхом Нейгаузом та композитором Юлієм Мейтусом. Завдяки екскурсії директора народного музею Г. Нейгауза Тетяни Фурлет, що відбулася 7.03, студенти дізналися про особливості біографії і творчого життя видатного піаніста, зацікавилися рисами його характеру та непростою долею. Екскурсія до музею Ю. Мейтуса під проводом директора музичної школи №2 Олени Надутенко, що відбулася 14.03, стала не тільки вичерпним джерелом інформації про композитора, але й показала зв’язки його творчості з сучасністю: викладачі школи з метою розповсюдження музичного доробку Ю. Мейтуса для дітей, видали збірки його творів для юних музикантів, зняли фільм про композитора, у якому учні школи виступають і як мистецтвознавці-дослідники, і як виконавці, а також створили мультфільм, який озвучили учнівським виконанням. Низку нестандартних практичних занять курсу завершив похід до театру ім. М. Кропивницького на виставу «Наталка-Полтавка» 23.03, де студенти ознайомилися з сучасним прочитанням п’єси, якою 27 жовтня 1882 розпочав свою діяльність перший національний професійний український театр під орудою М. Кропивницького.

Жанна Колоскова, доц. кафедри мистецької освіти