pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

День вишиванки

17 травня в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка відбулося святкування Дня вишиванки. Одним із заходів, до якого долучилися студенти факультету педагогіки та психології, стала виставка килимів та вишиванок Валентини Добровольської.

Тож декілька цікавих фактів, які ми дізналися про майстриню:

• вона знаний у місті колекціонер стародавніх зразків килимів, вишиванок України та Молдови;

• досліджує та вивчає значення символів, кольорів і обрядів;

• в її роботах присутні сюжетні, геометричні та рослинні мотиви;

• учасник конкурсу Національної спілки народного мистецтва України у номінації «Кращий твір року»(2010);

• про творчість майстрині знято декілька передач на обласному та всеукраїнських телеканалах.

Студентам були представлені килими, оригінальні сумочки, ляльки, рушники. Організатори підібрали літературу про традиції пошиву українського одягу. До Дня вишиванки був випущений календар із зображеннями зірок, одягнених в національні костюми з різних куточків України. На експозиції було представлено різні види вишиванок: за кроєм, символами, ручного та машинного виробництва. Для нас важливим є те, що до виставки долучили також роботи студентів нашого університету, зокрема, спеціальності «Технологічна освіта», а також 24 і 34 груп нашого факультету, тобто майбутніх учителів та вихователів.

Виставка була по-справжньому цікава для наших студентів, адже саме вони в майбутньому будуть виховувати у маленьких патріотів любов до України, до її традицій, мистецтва та історії.

Наостанок, хотілося б подякувати організаторам за таку чудову можливість дізнатися щось нове та долучитися до прекрасного.

Повідомлення підготувала студентка ІІ курсу Анастасія Олексієнко.

Інформацію надано факультетом педагогіки, психології та мистецтв