pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

СТАЖЕРСЬКА ПРАКТИКА МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ — КРОК ДО ПРОФЕСІЙНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Студенти  IV курсу групи СПП15Б  факультету педагогіки та психології успішно завершили стажерську практику.  Базами стажерської практики стали навчально-виховні заклади освіти, Управління з питань захисту прав дітей міської ради міста Кропивницького,  міські центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціальні школи-інтернати  нашої області, а також  Черкаської й Миколаївської областей.

Метою стажерської  практики була комплексна інтегрована професійна підготовка, під час якої здійснювалася професійно значима соціально-педагогічна діяльність майбутніх соціальних педагогів.

Перш за все,  студенти-стажери ознайомилися зі специфікою діяльності закладів бази практики, вивчаючи та аналізуючи основні напрямки, форми й методи роботи установ. Вони також  студіювали нормативну базу, цікавилися організаційними структурами, технологіями надання соціальної допомоги. Удосконалюючи навички індивідуальної роботи з об’єктами соціально-педагогічної діяльності, стажери конструювали алгоритми технологій індивідуальної соціально-педагогічної допомоги клієнту.

Окрім цього, важливою й значимою для професійного становлення

стажерів була їхня діяльність з вивчення особливостей конкретного мікрорайону, створення  його соціального паспорту та розробка на цій основі проекту роботи саме соціальних педагогів та соціальних працівників в умовах життя територіальної громади мікрорайону.

Стажери виконали великий обсяг соціальної роботи, який згодом узагальнили в аналітичних довідках, проектах виховних соціальних заходів різноманітної тематики, професійних рефлексіях, висловлених у власних портфоліо.

«За період практики, — зазначає студентка Анна Чех, — ми оволоділи навичками щодо розробки  індивідуальної технології, зрозуміли секрети створення презентацій різноманітних заходів, перевірили свої комунікативні компетентності у проведенні групових занять, здатності генераторів ідей під час  створення  проектів й багато іншого».

Одним словом, стажерська практика, на думку студентів, «це — круто»!

Матеріал підготувала магістрантка спеціальності

"Соціальна робота"  Віолетта  Відінєєва