istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Харченко Юлія Володимирівна

доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут імені В. К. Винниченка,  1994 рік. Спеціальність: англійська та німецька мови, Кваліфікація: спеціаліст – вчитель іноземних мов.

Напрями наукової та професійної діяльності: Соціальна філософія, онтологія, філософія науки, складні системи, комунікації, трансцендентологія

Тема кандидатської дисертації: «Політична риторика в діалозі «Схід-Захід»: соціально-філософський аналіз» (2008 р.)

Тема докторської дисертації: «Феномен політичного в бутті глобалізованого соціуму»(2016 р.)

Транслітерація імені: Kharchenko Julia

ORCID iD:  https://orcid.org/0000-0001-5587-9743

Профілі: ScopusWeb of Science, Google Scholar

Відзнаки: Відзнака Національної академії наук України «За професійні здобутки» (24 листопада 2021 рік)

Дисципліни, які викладає: Філософія і методологія науки, Філософія наукового пізнання, Соціальна філософія, Філософія віртуального світу, Філософія бізнесу, Політичні комунікації, Філософія особистості

Основні публікації:

Монографії:

1. Julia Kharchenko. The role of modern knowledge in the formation of innovation space. Vergence of "new" and "old" (ontological approach) / ROLE OF SCIENCE AND EDUCATION FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT /Monograph/ Edited by Magdalena Wierzbik-Strońska and Iryna Ostopolets. – Part 5. (Social and humanitarian dimensions of sustainable development) – Publishing House of University of Technology, Katowice, 2021. – Р. 698-704. (979 р.) http://www.wydawnictwo.wst.pl/oferta_wydawnicza_oraz_zakup_publikacji/wydawnictwa/role_of_science_and_education_for_sustainable_development/83
  2. Лариса Абизова, Юлія Харченко, Олена Каранфілова. «Anthropological measurements dimensions of the information era» / MODERN TECHNOLOGIES FOR SOLVING ACTUAL SOCIETY'S PROBLEMS /Monograph/ Edited by Oleksandr Nestorenko and Iryna Ostopolets – Publishing House of University of Technology, Katowice, 2022. Р. 363-369. (448 р.) https://cutt.ly/iNlW30S

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Kharchenko Y.V. Total communication phenomena as a universal pattern of the existence of the international political world // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. І (27). К.: НАУ, 2018. – С. 32-35.
  2. Kharchenko Y.V. Іndependent objects and the specifics of their interactions: ontological approach // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. ІІ (28). К.: НАУ, 2018. – С. 34-37.
  3. Kharchenko Y.V. Link of accidental and non-accidental in multiverse of imaginary realities // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. І (29). К.: НАУ, 2019. – С. 26-30.
  4. Kharchenko Y.V. The paradox of interaction: "Unique" as comprehensive (transcendental approach) // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. ІI (30). К.: НАУ, 2019. – С. 36-41.
  5. Kharchenko Y.V. Topology of "unique" and its impact on the construction of social virtuum // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. І (31). К.: НАУ, 2020. – С. 43-46.
  6. Kharchenko Y.V. Timeless and extra-space essence of the universal integrity: topological trivergence of the spiritual, material and virtual worlds // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. ІІ (32). К.: НАУ, 2020. – С. 19-23.
  7. Stezhko Zoya Vasylivna, Kharchenko Julia Volodymyrivna, Shalimova Nataliia Stanislavivna. Georg Hegel’s “philosophy of science” as a methodology for researching socio-historical processes // Наукове пізнання: методологія та технологія 1(45) 2020 UDC7:168.3 https://doi.org/10.24195/sk1561-1264/2020-1-19
  8. Kharchenko Julia, Kharchenko Sergej. Reasons for bifurcation of the legal discourse basis (synergetic and philosophical-linguistic approaches) // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. І (33). К.: НАУ, 2021. – С.38-42.
  9. Kharchenko Julia. Society management as a topological diversity // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. ІІ (34). К.: НАУ, – С.23-27.
  10. Kharchenko Julia, Kharchenko Sergej. Key determinants of global legal institutions (philosophical aspect) // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. І (35). К.: НАУ, – С.25-30. / DOI: https://doi.org/10.18372/2412-2157.35.16533
  11. Kharchenko Julia, Kharchenko Sergej. Spiritual virtuum: the interaction of the finite and the infinite // Вісник Національного авіаційного університету. Серія: Філософія. Культурологія: Збірник наукових праць. – Вип. ІІ (36). К.: НАУ, – С.30-36.