istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Токар Наталія Миколаївна

TokarNM

кандидат історичних наук, доцент, старший викладач кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2000. Спеціальність: Історія та народознавство. Кваліфікація: Вчитель історії та народознавства

Напрями наукової та професійної діяльності: Викладацька діяльність

Тема кандидатської дисертації: "Наукова і громадська діяльність В.Доманицького в контексті суспільно - політичного життя України останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст."

Транслітерація імені: Nataliia Tokar

ORCID iD: 0000-0002-2263-2338

Профілі: Web of ScienceGoogle Scholar

Дисципліни, які викладає: «Історія та культура України», «Історія України (ХІІІ-ХVІ ст.)», «Роль особи у середньовічній і ранньомодерній історії України», «Суспільно-політичні течі та рухи України кінця ХІХ – початку ХХ ст.»

Основні публікації

Монографії:

1. Токар Н.М. Василь Миколайович Доманицький: особистість, науковець, громадський діяч. Монографія. Кіровоград: ФО-ПАлександрова М.В. 2012. 240 с.

Посібники:

1. Токар Н.М., Філоретова Л.М. Історія України ХІХ-ХХІ ст. Навчально-методичні матеріали для студентів 1-го року навчання другого (магістерського) освітнього рівня факультету історії та права спеціальності 014 Середня освіта (Історія) освітньої програми: Середня освіта (Історія) (перехресний вступ) денної форми навчання. Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2021. 77с.
  2. Токар Н.М., Козир І.А. Історія України ХІІІ-ХVІ ст. Навчально- методичні матеріали для студентів ІІ курсу факультету історії та права спеціальності денної і заочної форм навчання. Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2021. 89 с.
  3. Токар Н.М., Козир І.А. Історія України ХІІІ –перша половина ХVІІ ст. Навчально- методичні матеріали для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Географія) освітньої програми: Середня освіта (Географія та Історія) денної форми навчання. Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2021. 74 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Ihor Makaruk, Larysa Filoretova, Volodymyr Klapcuk, Nataliia Tokar. History of Agriculture of Galicia from the Second Half of 19th to First Third of 20th. Grassroots Journal of Natural Resources, Vol. 4 No. 1 (March 2021). S.40-61. (Web of Science)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Токар Н.М., Телих Т. Бобринецький район в роки нацистської окупації. Наукові записки. Серія: Історичні науки. – Випуск 25. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім.В.Винниченка, 2019. С.286-294.

2. Токар Н.М. Формування громадського та наукового світогляду А. Яковліва. Старожитності Лукомор'я. 2021. № 4 (7). Липень-Серпень. С.91-98. E-ISSN: 2708-4116

3. Токар Н.М. Взаємовідносини українського міщанства та козацтва на початку ХУІ ст.: подолання соціального протистояння (на прикладі черкаських урядників). Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Серія: Історичні науки. Випуск 55.2021. С.33-41. ISSN: 2521-1749

4. Токар Н.М. Формування принципів експансіоністської політики Московського князівства щодо українських земель під час московсько-литовських воєн 1487-1494 та 150-1503 рр. Науковий вісник Ізмаїльського державного гуманітарного університету: збірник наукових праць. Серія: Історичні науки. Ізмаїл : РВВ ІДГУ, 2022. Вип. 59. 218 с. С.172-181.