fizvih_logo

Факультет фізичного виховання

Наукове зростання студентської молоді

19-20 травня 2022 року на факультеті фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка в онлайн-режимі відбулась ХХ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми фізичної культури, олімпійського й професійного спорту та реабілітації у навчальних закладах України». В роботі конференції взяли участь здобувачі освіти з різних закладів вищої освіти України. Ативність студентів до проблематики конференції підтверджується широким колом її учасників. Крім того, дистанційна форма проведення дала можливість долучитися до доповідей і обговорень студентам, які тимчасово знаходяться за кордоном (Німеччина, Польща, Чехія, Англія).

Учасників конференції привітали: в.о. проректора з наукової роботи ЦДПУ імені В. Винниченка, доктор психологічних наук, доцент Лілія КЛОЧЕК; декан факультету фізичного виховання, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Анатолій ТУРЧАК; завідувач кафедри кафедри теорії і методики фізичного виховання, кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Ольга ШЕВЧЕНКО.

Робота конференції проходила за наступними напрямками:

• Теоретико-методичні, історичні, соціально-економічні аспекти фізичного виховання і спорту, рекреації, валеології та фізичної реабілітації.
  • Нетрадиційні і сучасні системи та методи оздоровлення.
  • Інноваційні підходи до підвищення рівня здоров’я і формування здорового способу життя різних груп населення.
  • Сучасні інформаційні технології у формуванні професійних компетентностей майбутніх фахівців з фізичної культури і спорту.
  • Професійне здоров’я і адаптивна фізична культура.
  • Військово-патріотичне виховання сучасної молоді засобами фізичного виховання і спорту.

В пленарному засіданні свої наукові здобутки представили студенти державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», м. Слов’янськ:

Аліна РОМАНЕНКО – студентка ІV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти з доповіддю «Дистанційні тренування зі спортивної акробатики». Науковий керівник Олександр ХОЛОДНИЙ, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету фізичного виховання Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»; Андрій ЗАЇКА – студент І курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти фізико-математичного факультету з доповіддю «Особливості освітнього процесу в Державному вищому навчальному закладі «Донбаський державний педагогічний університет» у період воєнного стану в Україні». Науковий керівникІрина ОСТОПОЛЕЦЬ, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри загальної психології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», м. Слов’янськ;

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, факультету фізичного виховання:

Валерія ДЕМЧЕНКО – студентка ІV курсу з доповіддю «Система фізичного виховання в сучасній школі». Науковий керівникОлександр ПЕРЦОВ – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки та менеджменту освіти; Віра МОМОТ – студентка ІV курсу з доповіддю «Фізичний розвиток учнів молодшого шкільного віку з затримкою психічного розвитку через взаємодію фізичного і естетичного виховання». Науковий керівник – Анастасія МЕЛЬНІК, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання; Аліна ЖУРБА – студентка ІV курсу з доповіддю «Розвиток та підтримання гнучкості у художній гімнастиці». Науковий керівник – Наталія СОБКО, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, доцент кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту; Олексій МАНАСТИРНИЙ – студент ІV курсу з доповіддю «Ідеї трудового виховання в історії педагогіки». Науковий керівникОлександр ПЕРЦОВ – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки та менеджменту освіти; Олег Конюх – студент ІV курсу з доповіддю «Оптимізація фізичного виховання школярів на уроках фізичної культури». Науковий керівник – Ольга ШЕВЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання; Діана Самохіна – студентка ІV курсу з доповіддю «Причини і профілактика травматизму на уроках фізичної культури». Науковий керівникІрина СУНДУКОВА, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання; Андрій ПТАШИНСЬКИЙ – студент ІІІ курсу з доповіддю «Тенденції розвитку оздоровчого велосипедного спорту сучасності». Науковий керівник – Олена МАРКОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання; Дар’я Зарудня – студентка І курсу з доповіддю «Особливості організації занять зі спортивного орієнтування в умовах дистанційного навчання». Науковий керівникНаталія ЩЕРБАТЮК, Заслужений тренер України з радіоспорту, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання.

Науково-практична конференція відбулась на передодні Дня науки України, що примножило значущість події.

Бажаємо студентській молоді активно впроваджувати свої наукові пошуки в практичну діяльність, впевнено крокувати у наукове майбутнє України!

Кафедра теорії і методики фізичного виховання