istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Представники Юридичної клініки «Artium de Lex» взяли участь у тренінгу «Правовий статус внутрішньо переміщених осіб, проблеми реалізації їх прав»

6 квітня 2023 року керівниця Юридичної клініки «Artium de Lex» Інна Зеленко та студентський директор Олександр Кодема взяли участь у тренінгу «Правовий статус внутрішньо переміщених осіб, проблеми реалізації їх прав».

Організаторами тренінгу виступили Громадська організація «Десяте квітня», Регіональний центр з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях за підтримки UNHCR UKRAINE – Агентства ООН у справах біженців в Україні.

З вітальною промовою виступила адвокатка, представниця організатора тренінгу, керівниця юридичного департаменту ГО «Десяте квітня», регіональна представниця молодіжного комітету UNBA NextGen у Кіровоградській області Анастасія Шепеленко, яка висвітлила здобутки громадської організації у захисті прав внутрішньо переміщених осіб.

Тренерками заходу були адвокатки і представниці ГО «Десяте квітня» Тетяна Куценко та Людмила Язан, яка також є регіональною представницею молодіжного комітету UNBA NextGen у Кіровоградській області.

Спікерки розкрили основні положення національного та міжнародного законодавства, яким регулюється статус внутрішньо переміщеної особи; соціальні, трудові, житлові, сімейні права внутрішньо переміщених осіб та проблеми їх реалізації, демонстрували приклади із практики.

Учасники тренінгу вирішували практичні завдання, ситуаційні кейси, працювали у малих групах. Тим самим отримували досвід більш ефективного захисту прав внутрішньо переміщених осіб, удосконалюючи свої навички та набуваючи нових знань.

Дякуємо організаторам за цікавий та змістовний тренінг.