istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОЇ ОСВІТИ»

19 березня 2019 року для вчителів історії, правознавства і громадянської освіти міста й області проведено науково-практичний семінар «Актуальні проблеми правової освіти». Проректор з наукової роботи ЦДПУ ім. В. Винниченка, д. філолог.н., професор, С. П. Михида привітав учасників семінару й побажав плідної роботи.

Організаторами семінару стали науково-дослідна лабораторія «Теорії та методики навчання історії, правознавства та інших суспільствознавчих дисциплін» ЦДПУ ім. В. Винниченка (науковий керівник – д. пед. н., професор, Л. Т. Рябовол) та науково-методична лабораторія суспільствознавчих дисциплін КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» (завідувач – Н.С.Черткова, методист – І. В. Відіборенко).

Чому виникла ідея проведення заходу? Останнім часом окреслилася тенденція до скорочення суспільно-гуманітарних предметів, у тому числі й правознавства, у загальноосвітній школі. За таких умов, актуальними є альтернативні форми правової освіти учнівської молоді. Державні органи й органи місцевого самоврядування накопичили значний досвід такої роботи.

«Вчити дітей праву потрібно ще з дитячих садочків», – акцентував В. В. Гуцул, начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області. Разом із співробітниками відділу правової роботи і правової освіти управління, він поінформував вчителів про комплекс заходів у контексті реалізації загальнонаціонального проекту «Я маю право».

Про різні форми взаємодії зі школами, зокрема у контексті проекту «Шкільний поліцейський», повідомила В. В. Грінченко, старший лейтенант поліції, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Кіровоградській області.

На необхідність систематичної співпраці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги із загальноосвітніми закладами у напрямку правопросвітництва вказала О. Л. Морозова, начальник відділу центру.

Про значний доробок Юридичної клініки університету, різноманітні тематичні заходи у школах міста доповіла В. І. Владимирова, керівник Юридичної клініки, к. пед. н., доцент, доктор філософії, а також В. Крушеніцький та В. Колісніченко, студентські керівники-клініцисти.

Матеріал підготувала Л. Т. Рябовол, д. пед. н., професор,

науковий керівник науково-дослідної лабораторії

теорії та методики навчання історії, правознавства та інших суспільствознавчих дисциплін ЦДПУ ім. В. Винниченка