fizvih_logo

Факультет фізичного виховання

Свято науки на факультеті фізичного виховання

27-29 травня 2021 року кафедра теорії і методики фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка мала честь зібрати науковців галузі педагогічної освіти, фізичної культури і спорту на ХХVІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Фізичне виховання і спорт в навчальних закладах України на сучасному етапі: стан, напрямки та перспективи розвитку» в режимі он-лайн та ХІХ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми фізичної культури, олімпійського й професійного спорту та реабілітації у навчальних закладах України» в режимі офлайн.

Учасників конференції привітали доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи С.П. Михида; кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету фізичного виховання А.Л. Турчак; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання О.В. Шевченко.

Під час пленарного засідання з доповідями виступили: доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Національної академії наук вищої освіти України, дійсний член (академік) Української академії наук, академік Академії наук вищої школи України, професор кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення Житомирського державного університету імені Івана Франка Григорій Петрович Грибан; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Олена Анатоліївна Біда з проблемою: «Сучасні технології освіти»; доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Ліна Миколаївна Рибалко, тема виступу: «Підготовка фахівців фізичної культури та спорту в умовах сталого розвитку суспільства»; виконуючий обов’язки директора Комунального закладу «Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам АТО та ВПО», випускник факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка 2019 року, срібний призер з пауерліфтингу «Ігор нескорених» 2020 року Анатолій Федорович Компанієць, тема доповіді: «Міжнародні спортивні ігри в системі адаптації військових Збройних сил України, які отримали поранення у ході бойових дій в зоні АТО (ООС)»; аспірант ІV року навчання кафедри педагогіки та менеджменту освіти Богдан Миколайович Зіненко (науковий керівник – професор Турчак А.Л.); бронзовий призер Всеукраїнського творчого конкурсу для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація», студент I курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) Юрій Юрченко (науковий керівник – доцент Сундукова І. В.).

Робота конференції продовжилась на секційних засіданнях за напрямами:

1. Історичний екскурс до надбань факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка у становленні і розвитку фізичної культури та спорту.

2. Теоретико-методичні аспекти підготовки фахівців з фізичного виховання, фізичної реабілітації та олімпійського і професійного спорту в навчальних закладах різного рівня і типу.

3. Теоретичне обґрунтування сучасних інноваційних технологій в професійній підготовці фахівців у сфері фізичного виховання, спорту та здоров’я людини.

4. Валеологічні основи здорового способу життя дітей та молоді в закладах освіти.

5. Сучасні підходи до реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності різних груп населення.

6. Інновації у викладанні фізичної культури в закладах загальної середньої освіти.

7. Сучасні тенденції інклюзивної освіти у фізичному вихованні.

8. Військово-патріотичне виховання сучасної молоді засобами фізичного виховання.

Дякуємо прихильникам науки, науково-педагогічним працівникам, студентам за активну участь у науковому зібранні!

Бажаємо творчої наснаги і подальших наукових здобутків!

Кафедра теорії і методики фізичного виховання