istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Кричун Юрій Анатолійович

Освіта: Одеський інститут внутрішніх справ, 2002 р. Спеціальність: Правоохоронна діяльність. Кваліфікація: юрист;
Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, 2003 р. Спеціальність: Правознавство. Кваліфікація: юрист;
Одеський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, ад’юнктура, 2005 р.;
Класичний приватний університет, 2015 р. Спеціальність: Педагогіка вищої школи.  Кваліфікація: магістр, педагогіка вищої школи. Викладач університетів та вищих навчальних закладів;
Класичний приватний університет, 2019 р. Спеціальність: Геодезія та землеустрій. Кваліфікація: магістр геодезії та землеустрою.

Напрями наукової та професійної діяльності: кримінальне та кримінально-виконавче право, кримінальний процес та участь захисника у кримінальному провадженні.

Тема кандидатської дисертації: Основи виявлення та розслідування корисливо-насильницьких злочинів (2005 р.).

Транслітерація імені: Krychun Yurii

ORCIDiD: 0000-0002-9441-3003

Профілі: Google Scholar

Відзнаки:

• відзнака МВС України «За сумлінну службу» ІІІ ступеня (2008 р.);
  • пам’ятна відзнака МВС України «90 років карному розшуку України» (2009 р.);
  • відзнака МВС України «За відзнаку в службі» ІІ ступеня (2010 р.);
  • подяка Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації з нагоди Дня науки (2018 р.);
  • грамота ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» з нагоди Дня науки (2019 р.);
  • грамота ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» з нагоди Дня Юриста (2019 р.).

Дисципліни, які викладає: адвокатура і нотаріат, організація розслідувань кримінальних правопорушень, актуальні проблеми кримінального процесуального права, складання процесуальних документів у кримінальних провадженнях, кримінологія.

Публікації: є автором та співавтором понад 50 наукових та навчально-методичних праць з актуальних питань кримінально-правових наук, з яких понад 20 наукових статей у фахових виданнях України, є співавтором 5 навчальних посібників.

Основні публікації:

Підручники та посібники:

1. Практикум з кримінального права України (Загальна частина): Навчальний посібник / за заг. ред. д.ю.н., доц. Шаблистого В.В. Дніпро: ДДУВС, 2017. 352 с. (у співавторстві).
  2. Організація роботи підрозділів досудового розслідування :навч. посіб. / А.Г. Гаркуша, О.Ф. Кобзар, Ю.А. Кричун та ін. 2-е вид., доп. і перероб. – Дніпро: ДДУВС ; Ліра ЛТД, 2017. 108 с. (у співавторстві).
  3. Кримінальний процес. У 2-х ч. Ч. 2 Судове провадження : підручник / кол. авт.; кер. авт. кол. О.Ф. Кобзар. 2-ге вид., перероб. та доп. Дніпро : ДДУВС ; Ліра ЛТД, 2017. – 216 с. (у співавторстві).
  4. Практикум зі складання процесуальних документів : навч. посіб. / О.П. Бойко та ін. 2-е вид., перероб. і доп. Дніпро : Ліра ЛТД, 2017. 308 с. (у співавторстві).
  5. Кримінологія: Підручник. / за заг. ред. д.ю.н., засл. юриста України А.Є. Фоменка. Дніпро: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2022. 318 с. (у співавторстві).

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Кричун Ю.А. Воєнні та військові злочини в Кримінальному праві України. особливості та співставлення з міжнародним кримінальним правом та зарубіжним законодавством. Наукові записки. Серія: Право.2022. №13. С 109-114.

2. Кричун Ю.А. Гордуз О.А. Насильство як соціальна проблема суспільства. Наукові записки. Серія: Право. 2021. №10. С.110-115.

3. Кричун Ю.А. Військовий злочин в умовах проведення ООС: криміналістична характеристика. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2020. № 3. С. 179-185.

4. Кричун Ю.А., Гордуз О.А. Кримінально-правові аспекти протидії торгівлі дітьми. Порівняльно-аналітичне право. Ужгород, 2020. № 2. С. 158-163.

5. Кричун Ю.А., Терещенко Л.О. Загальнотеоретична характеристика віктимологічних факторів зґвалтування, як форми домашнього насильства. Порівняльно-аналітичне право. Ужгород, 2019. № 2. С. 212-215.

Електронна пошта: [email protected]