istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Окопник Олена Миколаївна

кандидат юридичних наук, доцент

Освіта:
Національна академія внутрішніх справ України, 1999 р. Спеціальність: Правознавство. Кваліфікація: юрист;

Національної академії внутрішніх справ України, магістратура, 2003 р. Спеціальність: Правознавство. Кваліфікація: юрист. Спеціалізація: науково-педагогічна.

Напрями наукової та професійної діяльності: проблемні питання діяльності національних та зарубіжних правоохоронних органів, взаємодія органів виконавчої влади з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування, колізійні  питання міжнародного права та міжнародного захисту прав людини, запобігання та протидія корупції в Україні.

Тема кандидатської дисертації: «Органи внутрішніх справ в організаційно-правовому механізмі реалізації виконавчої влади в Україні» (2007 р).

Транслітерація імені: Olena Okopnyk

ORCIDiD: 0000-0003-0598-0557

Профілі: Web of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки: Подяка Профспілки працівників освіти і науки України (2018 р.).

Дисципліни, які викладає: міжнародне право, сучасні аспекти міжнародного публічного права, міжнародне право та міжнародна безпека, міжнародний захист прав людини, організаційно-правові засади запобігання та протидії корупції, житлове право, інвестиційне право.

Публікації: всього надруковано понад 100 публікацій, серед яких: монографія у співавторстві, 2 посібника, 3 статті у виданні, яке включено до наукометричної бази Web of Science, 30 статей в наукових фахових виданнях України (з них 9 у наукометричній базі Index Copernicus), публікації у збірниках матеріалів та тез доповідей конференцій.

Основні публікації

Монографії:

1. Окопник О.М. Євроінтеграційні процеси та їх вплив на інвестиційну діяльність в Україні. Інтеграція правової системи України в Європейський простір: стан та шляхи розвитку: монографія. Кол.авторів; В.Г.Гриценко, Є.Ю.Соболь. Кропивницький: Полімед-Сервіс, 2018. С. 250–271.

Посібники:

1. Соціальна сфера: адміністративно-правове регулювання: навчальний посібник / Манжула А.А., Окопник О.М., Оксьом І.Г. Кіровоград: КірЮІ ХНУВС, 2010. 232 c. (Лист МОН України №1/11 – 7312 від 04.08.2010 р.).

2. Судові та правоохоронні органи України: навчальний посібник / О. М. Окопник, І. І. Литвин. Кіровоград: КІДМУ КПУ, 2014. 294 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або WebofScienceCoreCollection

1. Vitalii Kondratenko, Olena Okopnyk, Linda Ziganto, Aleksy Kwilinski. Innovation development and efficiency of public administration: management and legislation features. Marketing and Management of Innovations. 2020. № 1. С. 87-94. URL: https://cutt.ly/W6Jn9JM  (Web of Science)
  2. Andrii Manzhula, Olena Okopnyk, Anastasiia Lashkun, Victor Yurchenko, Kateryna Rudoi. The ratio of electronic and public services: legal aspect. Cuestiones Políticas. 2022. № 40 (72). С. 582-590. URL: https://cutt.ly/Z6Jmi7L (Web of Science)
  3. Yevhen Sobol, Vitalii Kondratenko, Olena Okopnyk, Kostyantun Fomichov y Ihor Skliarenko. Interactions between the international convention and the system of guaranteeing the rights of persons with disabilities in UkraineInteracciones entre la convención internacional y el sistema de garantía de los derechos de las personas con discapacidad en Ucrania. Cuestiones Políticas. Vol. 40. №º 74 (2022). С. 662-673. URL: https://cutt.ly/I6JmPPx (Web of Science)