Міжнародна науково-практична конференція  «Методологічні проблеми психології особистості»

Кафедрою практичної психології факультету педагогіки та психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка 24 – 25 січня 2019 року була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Методологічні проблеми психології особистості» (присвячена пам’яті вітчизняного науковця Н.О. Головань).

У конференції взяли участь представники з різних регіонів України (Київська, Херсонська, Луганська, Донецька, Тернопільська, Дніпропетровська, Запорізька, Черкаська, Львівська області), а також учасники з Франції, Хорватії, Росії, Латвії та Італії. Було представлено багато закладів вищої освіти, післядипломної педагогічної освіти, загальноосвітніх навчальних закладів. Участь взяли спеціалісти у сфері наукової та практичної психології, шкільні психологи Кіровоградської області, працівників системи освіти.

Учасників заходу привітав проректор з наукової роботи ЦДПУ імені Володимира Винниченка, доктор філологічних наук, професор С.П. Михида. З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету педагогіки та психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук, професор – А.Б. Рацул та завідувач кафедри практичної психології ЦДПУ імені Володимира Винниченка, доктор психологічних наук – Є.В. Гейко.

Під час пленарного засідання був зачитаний лист-пам’яті, який надійшов від доктора психологічних наук Т.І. Пашукової, в якому вона розкрила роль особистості Н.О. Головань як науковця, викладача, наставника, жінки та друга. Всі присутні вшанували пам'ять Н.О. Головань хвилиною мовчання. Змістовною була доповідь Г.О. Горської кандидата психологічних наук, доцента кафедри практичної психології яка розкрила образ викладача як об’єкта професійної ідентифікації студента. Дуже зацікавила усіх присутніх доповідь Н.М. Савелюк доктора психологічних наук, яка стосувались релігійної особистості і релігійно дискурсивної особистості. В ході пленарного засідання перед присутніми виступила Є.В. Гейко доктор психологічних наук про методологію моделювання цілісності особистості на прикладі вітчизняної психотерапевтичної школи.

Основна робота конференції відбулася у секціях за такими напрямками роботи:

• Історія, теорія та методологія психології особистості;

• Психологічні проблеми розвитку особистості в сучасному світі;

• Суб’єктні виміри особистості та процесу надання психологічної допомоги;

• Екзистенційна рефлексія проблем буття особистості в світі;

• Прикладні аспекти психології особистості.

Цікавим прикладом поєднання теорії з практикою були проведені майстер-класи, які презентували кандидат психологічних наук А.М. Гельбак «Відчуй свою внутрішню музику» та О.М. Молчанова «Корекція психоемоційного стану особистості засобами арт-терапії».

Під час конференції обговорювались та вирішувались актуальні задачі сучасної психологічної науки, розвиток творчої спадщини вітчизняної наукової школи та співпраці між колегами.

Повідомлення підготувала кандидат психологічних наук,
доцент І.Г. Радул