• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

МІЖРАСОВІ ВІДМІННОСТІ СТРУКТУРИ ВОЛОССЯ ЛЮДИНИ

Яковлєва К.С.1, Ворона С.О.2, Казначєєва М.С.3

1студентка ІІІ курсу Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький, Україна

2 завідувач сектора біологічних досліджень науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, м.Кропивницький, Україна

3 к.б.н., старший викладач кафедри біології та методики її викладання Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький, Україна

 

Важливою ознакою приналежності людини до тієї або іншої раси є будова її волосся. Судово-медичні експерти розрізняють волосся кавказького (європейського), монголоїдного (азійського) та негроїдного (африканського) походження, всі вони мають мікроскопічні характеристики, що відрізняють одну расову групу від іншої. Використання волосся голови, як правило, є інформативнішим показником для визначення раси, хоча відмінності спостерігаються і в структурі волосся з інших ділянок тіла. Найскладнішим є визначення расової належності волосся немовлят та представників змішаних рас.

УТВОРЕННЯ КРОХМАЛЮ В РОСЛИН КАРТОПЛІ ЗА ДІЇ РЕТАРДАНТІВ

Ткачук О.О., Шевчук О.А.

доценти кафедри біології

Вінницький державний педагогічний університет

імені Михайла Коцюбинського,

м. Вінниця, Україна

 

Рослинний організм є донорно-акцепторною системою. Літературні дані вказують на позитивну кореляцію між активністю акцептора, інтенсивністю притоку асимілятів та фотосинтетичною активністю листка. Підвищення атрагуючої здатності акцепторних зон призводить до посилення фотосинтетичної фіксації вуглекислого газу, збільшення продуктивності фотосинтезу, частки транспортних форм (сахарози) та відтоку асимілятів з листків [4].

У рослин картоплі донорами асимілятів виступають листки, тобто фотосинтетичні органи, а запасаючі органи, процеси росту й трофічного забезпечення  є акцепторами. Утворення бульб й накопичення полісахариду в них тісно пов’язані процеси. Основним метаболітом, який надходить із листків у бульби, є сахароза, яка швидко використовується при синтезі крохмалю, білка, клітковини.

ОСОБЛИВОСТІ УТРИМАННЯ ПАУКІВ-ПТАХОЇДІВ

Терещенко О. Ю.

магістрантка природничо-гкографічного факультету

Центральноукраїнський державний педагогічний

університет імені Володимира Винниченка

м. Кропивницький, Україна

 

Ще у давні часи люди любили заводити собі домашніх тварин. Вибір улюбленця на сьогоднішній день дуже різноманітний. Деякі люди надають перевагу котам, собакам, шиншилам або рибкам. Але є люди які полюбляють екзотику, тому свого домашнього улюбленця вони обирають з скорпіонів, змій або ж павуків. Відношення людини до них завжди було доволі невизначеним. В різних легендах і міфах павуки фігурують то як незаперечний доказ успіху, то як фатальний знак невдачі. Як доглядати за звичайними тварини, напевно, знають всі, а от як доглядати за екзотичними виникає багато питань. Для утримання в домашніх або лабораторних умовах найкраще підходять павуки-птахоїди. Їх прийнято вважати найбільш великим павуками на Землі, і до них відносять більше 1500 видів, які в свою чергу діляться на 9 сімейств. Живуть в природних умовах такі павуки в південних і теплих країнах. Виходячи з усього вище зазначеного, можна переконатися, що тема даного дослідження є актуальною [1].

ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

Рудик А.П. 1, Дефорж А.В.2

1магістрантка;

2 д.і.н., доцент кафедри біології та методики її викладання

Центральноукраїнський державний педагогічний університет

імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький, Україна

 

На сьогоднішній день надзвичайно гостро стоїть питання харчування та здоровˈя населення, особливо дітей. У перші роки життя молоко - один з найважливіших продуктів харчування людини, який повністю засвоюється організмом, задовольняє потребу в білках, жирах і вуглеводах, захищає від різних хвороб. Крім того, в молоці містяться вітаміни, ферменти, гормони, мікроелементи та інші речовини, що забезпечують нормальний розвиток організму. Кальцій і фосфор, що містяться в молоці надзвичайно важливі для дитини, що обумовлено їх участю у формуванні кісткового скелета, зубів та нервової системи. Такої концентрації кальцію і фосфору, як у молоці, немає в жодному іншому продукті. Крім того, в молоці містяться майже всі водо-та жиророзчинні вітаміни, життєво важливі для зростаючого організму [1].

ПРОБЛЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ РІДКІСНИХ РОСЛИН КІРОВОГРАДЩИНИ НА ПРИКЛАДІ М. КРОПИВНИЦЬКИЙ

Мережко Т.А.1, Аркушина Г.Ф.2

1- магістрантка природничо-географічного факультету,

2 - доцент кафедри біології та методики її викладання,

Центральноукраїнський державний педагогічний університет

імені Володимира Винниченка

м. Кропивницький, Україна

 

З утворенням у 1948 р. Міжнародного союзу охорони природи у світі з’явилась організаційно - правова структура, покликана в глобальному масштабі захищати рослинний світ, оцінювати стан і визначати небезпеки, що нависають над живою природою.

Починаючи з 1963 р., своєрідний світовий реєстр рідкісних та зникаючих видів флори постійно перевидається. Створення Європейського охоронного списку, Червоної книги України, охоронного списку Кіровоградської області - це лише перший крок оцінки складної і загрозливої ситуації. Наступний і набагато важчий - втілення в життя її духу, конкретна робота. Деякі охоронні списки вже досить довго не відновлювались і мають данні за минулі роки. Це створює додаткові проблеми.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись