Актуальні проблеми викладання екології з основами методики у вищих навчальних закладах України

УДК 378.091.31-051:504

Гладун Тетяна Святославівна

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін та охорони

Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

ORCID ID 0000-0002-0231-1238

email: [email protected]

Постановка та обґрунтування актуальності проблеми. Людський вплив на природне середовище з кожним роком стає все більш відчутним, і в багатьох випадках його дія перевищує значення природних змін. Адже безліч локальних антропогенних дій різної інтенсивності, наприклад, від спалювання зібраного опалого листя до роботи потужного нафтового або іншого хімічного комбінату, впливаючи на кругообіг природних процесів, призводять до глобальних змін на планеті. Кожен житель Землі робить свій персональний внесок у погіршення стану довкілля, при цьому відчуває зворотну реакцію у вигляді активізації різних захворювань, погіршення якості питної води і харчових продуктів, погіршення умов для відпочинку на природі, змін клімату тощо.