ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “МИСТЕЦЬКА ОСВІТА ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ”

img 037-8 квітня 2015 року мистецький факультет КДПУ імені Володимира Винниченка гостинно приймав учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення”. В роботі конференції взяли участь науковці едукологічного університету м. Вільнюса, Паневежського коледжу Литви, Вітебського державного університету ім. П.М.Машерова,  навчальних закладів Канади, а також вітчизняні науковці з педагогічних університетів Києва, Харкова, Рівного, Львова, Чернівців, Умані, Дніпропетровська, Одеси, Кривого Рогу. Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор М.І.Садовий.

Про організацію науково-дослідної та культурно-просвітницької діяльності студентів факультету, творчі здобутки художніх колективів, ансамблів та солістів-виконавців розповіла заступник декана з виховної роботи, старший викладач  Л.В.Гайдай.

З ґрунтовними доповідями про модернізацію музично-педагогічної системи  та професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців музичного мистецтва виступили доктор педагогічних наук, професор В.Ф.Черкасов (м. Кіровоград), доктор педагогічних наук, професор А.М.Растригіна (м. Кіровоград), кандидат мистецтвознавства, доцент В.В.Бєлікова (м. Кривий Ріг),  кандидат педагогічних наук, доцент Р.О.Любар (м. Кривий Ріг), кандидат педагогічних наук, доцент О.Д.Лященко (м.Київ), кандидат педагогічних наук О.М.Горожанкіна (м.Торонто, Канада), кандидат педагогічних наук, доцент Т.В. Фурсікова (м. Кіровоград).

Питання  формування виконавської майстерності майбутнього педагога-інструменталіста, взаємодії мистецтв у поліхудожньому вихованні педагога-музиканта, індивідуально-диференційованого підходу у процесі формування інструментально-виконавської компетентності вчителя музичного мистецтва та інші актуальні проблеми музичної педагогіки розкрили у своїх доповідях кандидати педагогічних наук, доценти Н.В.Свещинська, С.В.Куркіна, кандидат педагогічних наук, старший викладач О.Б.Горбенко, кандидат педагогічних наук, старший викладач С.В.Грозан.

Старший викладач кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну Л.О.Кулініч підготувала презентацію на тему “Гончарство у ракурсі підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва” та познайомила присутніх з витворами гончарного мистецтва майстрів Кіровоградщини.

Аспірант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КДПУ імені Володимира Винниченка З.М.Стукаленко ґрунтовно розкрила питання професійної толерантності майбутнього вчителя музичного мистецтва в умовах інформатизації музичної освіти.

У роботі конференції приймали участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста, зокрема вчитель музичного мистецтва ЗНЗ І ступеня “Мрія” (м. Кіровоград) О. В. Калашнікова підготувала презентацію на тему “Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів на уроках інтегрованого курсу “Мистецтво”.

Учасники конференції переглянули творчий проект студентки 5 курсу мистецького факультету Вероніки Кохно “Ave Mozart” (за мотивами французької рок-опери “Mozart”) за участю хор-студії “Акваторія” (керівник — ст. викладач Л.В.Гайдай), зразкового хореографічного ансамблю “Вікторія” (керівник — Вікторія Кохно) та солістів-студентів мистецького факультету.

ІІ Міжнародна науково-практична конференція довела значущість  мистецької освіти в професійно-педагогічному становленні майбутніх учителів музичного мистецтва та перспективних напрямах подальшого пошуку і розв'язання актуальних проблем формування духовності особистості.

Оргкомітет висловлює щиру подяку всьому складу кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін за організацію та проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення”.