Основні аспекти викладання ділової української мови для студентів технічного спрямування

Богославець Любов

Житеньова Людмила

Київський національний університет технологій та дизайну

(Київ)

У статті  розглянуті основні аспекти викладання курсу «Ділова українська мова» у технічному університеті, з’ясовані  професійні аспекти та  результати навчання студентів різних галузей знань та напрямів підготовки. Проаналізовано сучасний стан викладання професійної термінології,  редагування, коригування, перекладу наукових текстів та  основ ділового мовлення. Запропоновано послідовне використання у процесі вивчення курсу «Ділова українська мова» активних методів навчання і зокрема елементів моделювання та розв’язання лінгвістичних задач.

Ключові слова:   аспекти викладання, результати навчання, професійна термінологія, основи ділового мовлення, активні методи навчання, моделювання, лінгвістичні задачі.

Богославец Любовь, Житенева Людмила

Киевский национальный университет технологий и дизайна

ОСНОВНЫЕ АСПЕКТЫ ПРЕПОДАВАНИЯ ДЕЛОВОГО УКРАИНСКОГО ЯЗЫКА ДЛЯ СТУДЕНТОВ ТЕХНИЧЕСКОГО НАПРАВЛЕНИЯ

В статье рассмотрены основные аспекты преподавания курса «Деловой украинский язык» в техническом университете, выяснены профессиональные аспекты и результаты обучения студентов различных отраслей знаний и направлений подготовки. Проанализировано современное состояние преподавания профессиональной терминологии, редактирование, корректировка, перевода научных текстов и основ деловой речи. Предложено последовательное использование в процессе изучения курса «Деловой украинский язык» активных методов обучения и в частности элементов моделирования и решения лингвистических задач.

Ключевые слова: аспекты преподавания, результаты обучения, профессиональная терминология, основы деловой речи, активные методы обучения, моделирования, лингвистические задачи.

Bogoslavets Lyubov Zhyteneva Lyudmila

Kiev National University of Technology and Design

KEY ASPECTS OF TEACHING BUSINESS UKRAINIAN LANGUAGE FOR STUDENTS OF TECHNICAL AREAS

The article discusses the main aspects of teaching the course "Business Ukrainian language" at the Technical University, clarified and professional aspects of teaching students of different disciplines and areas of training. The current state of teaching professional terminology, editing, correction, translation of scientific texts and the foundations of business communication. A consistent use in the process of studying the course "Business Ukrainian language" active learning methods and in particular the elements of modeling and solving linguistic problems. The experience improving teaching methods that can increase the effectiveness of different types of classes, efficiently and with higher intensity prepare students for professional careers.

Keywords: aspects of teaching, learning outcomes, professional terminology, the basics of business communication, active learning methods, modeling, linguistic problems.