До питання про формування технічної компетентності майбутніх учителів фізики у процесі застосування засобів сучасної електроніки й комп’ютерної техніки в навчальному експерименті з фізики

Катерина Ільніцька

(Умань)

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Анотація. У статті проаналізовано поняття «технічна компетент-ність», її місце і роль у формуванні фахової компетентності майбутніх учителів фізики, а також визначено основні компоненти інтегративної системи, які складають основу її формування, – це поєднання фізичного демонстраційного експерименту і лабораторного практикуму на базі засобів сучасної електроніки та комп’ютерної техніки. Визначено напрями діяльності студентів, які впливають на формування у них технічної компетентності.

Ключові слова: модернізація середньої загальної освіти, технічна компетентність, фізичний експеримент, електроніка, комп’юте-ризація.

Екатерина Ильницкая

Уманский государственный педагогический университет имени Павла Тычины

К ВОПРОСУ О ФОРМИРОВАНИИ ТЕХНИЧЕСКОЙ КОМПЕТЕНТ-НОСТИ БУДУЩИХ УЧИТЕЛЕЙ ФИЗИКИ В ПРОЦЕССЕ ПРИМЕНЕНИЯ СРЕДСТВ СОВРЕМЕННОЙ ЭЛЕКТРОНИКИ И КОМПЬЮТЕРНОЙ ТЕХНИКИ В УЧЕБНОМ ЭКСПЕРИМЕНТЕ ПО ФИЗИКЕ

Аннотация. В статье проанализированы понятия «техническая ком-петентность», ее место и роль в формировании профессиональной компе-тентности будущих учителей физики, а также определены основные компоненты интегративной системы, которые составляют основу ее формирования - это сочетание физического демонстрационного эксперимента и лабораторного практикума на базе средств современной електроники и компьютерной техники. Определены направления деятельности студентов, которые влияют на формирование у них технической компетентности.

Ключевые слова: модернизация среднего общего образования, техническая компетентность, физический эксперимент, электроника, компьютеризация.

Katerina Ilnitska

Pavlo Tychyna Uman State Pedagogical University

ON THE FORMATION OF TECHNICAL COMPETENCE OF FUTURE TEACHERS OF PHYSICS DURING APPLICATION OF MODERN ELECTRONICS AND COMPUTER TECHNOLOGY IN PHYSICS EDUCATIONAL EXPERIMENT

Abstract. The article analyzes the concept of "technical competence", its place and role in the formation of professional competence of future teachers of physics and the basic components of integrative systems that form the basis of its formation - a combination of physical demonstration experiment and laboratory practical at the facilities of modern electronics and computer equipment. The directions of students that influence the formation of their technical competence.

Keywords: modernization of general secondary education, technical competence, physical experiment, electronics and computerization.