pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Дистанційна виробнича практика «У групах дошкільного віку»

27.04.2021р. у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта ОП Дошкільна освіта та Початкова освіта денної та заочної форм навчання (групи ДП18Б, ДП17Б, ДП18БЗ) у рамках проходження виробничої практики «У групах дошкільного віку» відбулася зустріч із Ольгою Володимирівною Биковою – вихователем ІІ категорії спеціального дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Краплинка» №46 м. Кропивницького.

Ольга Бикова має рівень магістра Початкової освіти та Практичного психолога, є випускницею ЦДПУ імені Володимира Винниченка, має досвід волонтерської діяльності за Міжнародною програмою EVC-Volunteer у дитячому та молодіжному клубі YMCA (Словаччина).

Вихователь познайомила практикантів із особливостями діяльності спеціального дитячого садка (для дітей з вадами зору); надала практичні поради щодо організації занять з елементами дослідження та експериментування, залучення дітей до критичного аналізу явищ навколишнього, створення позитивної атмосфери для взаємодії з дошкільнятами, використання театральних засобів у здо, участі в проєктах та всеукраїнських акціях (халабудна педагогіка, день без іграшок тощо), застосування LEGO у роботі з дошкільниками; висвітлила питання розробки дидактичних ігор екологічного напрямку із залишкового матеріалу; мотивувала до саморозвитку й читання педагогічної літератури сучасних вчених та практиків.

Цікавим було висвітлення досвіду роботи застосування елементів СЕНДПЛЕЮ (роботи з піском), що сприяє розвитку уяви і мовлення дітей, глибшому розкриттю внутрішнього світу дитини, дрібної моторики, допомагає розслабитися дитині, зосередитись не лише на результат, але й процес у роботі з піском. (https://www.youtube.com/channel/UCXUdTxkxD-R5LMiCJIxX1NA )

Ольга Бикова познайомила із особливостями застосування різноманітних інформаційно-комунікативних технологій (ресурсні можливості дошки Padlet, каналу на YouTube, програми для створення відео і монтажу мультфільмів тощо) не лише у роботі з дітьми дошкільного віку, а й для презентації діяльності на методичних об’єднаннях фахівців та у роботі з батьками вихованців (https://padlet.com/bykovaolyadya/Bykova_olga ).

Інформацію підготувала факультетський керівник Н. М. Андросова.