fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Рєзіна Ольга Василівна

Rezinaкандидат педагогічних наук, доцент, доцент

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна, 1989 р. Спеціальність: математика і фізика. Кваліфікація: вчитель математики і фізики

Напрями наукової та професійної діяльності: Методика навчання інформатики, програмування, комп’ютерне опрацювання текстів

Тема кандидатської дисертації: «Формування інформаційно-пошукових та дослідницьких умінь учнів старшої школи в процесі навчання інформатики» (2005 р.)

Транслітерація імені: Olga Riezina

ORCID iD: 0000-0001-6077-9413

Профілі: ScopusWeb of ScienceGoogle Scholar

Дисципліни, які викладає: Програмування, Програмування мовою Python, Програмування веб-застосувань, Інформатика для лінгвістів, Практикум розв’язування задач з інформатики

Основні публікації

Монографії:

1. Садовий М. І., Подопригора Н. В., Рєзіна О. В., Трифонова О. М., Хомутенко М.В. Хмаро зорієнтовані освітні середовища навчання інформатики та фізики : колективна монографія За наук. ред. М.І. Садового; Міністерство освіти і науки України ; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. Кропивницький : ПП «Ексклюзив-Систем», 2021.  373 с.

Посібники:

1. Рамський Ю.С., Рєзіна О. В. Програмування для лінгвістів: Навч. посіб. Кропивницький : ПП «Ексклюзив-Систем», 2020. 158 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, у тому числі Scopus або Web of Science Core Collection:

• Садовий М.І., Рєзіна О.В, Трифонова О.М. Використання комп’ютерної графіки під час навчання фізики і технічних дисциплін в педагогічних університетах. Інформаційні технології і засоби навчання. Том 80, №6 (2020). С. 188–206. (Web of Science)
  • Рєзіна О. В. Методичні аспекти навчання студентів створенню цифрових частотних словників. Інформаційні технології і засоби навчання. Том 72, №4 (2019). С.214–225.(Web of Science)

Статті у наукових фахових виданнях України

• Riezina, O., Puzikova, A., & Kotyak, V. The experience of thesis writing in terms of the methodological students’ digital competence developmen. Educational Dimension. (2022). https://doi.org/10.31812/educdim.4715
  • Методика навчання інформатики у дистанційному режимі. Наукові записки. Серія: Проблеми методики фізико-математичної і технологічної освіти. Головний редактор Величко С.П. та ін. Випуск 15. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2021 С.8-17 (у співавторстві з Лупан І.В.).
  • Болілий В.О., Матяш В.В., Рєзіна О.В. Організація тренінгу з вивчення методів та засобів дистанційного навчання для викладачів університету. Information Technologies in Education. 2020. №42. C. 7-19.
  • Садовий М.І., Рєзіна О.В, Трифонова О.М. Розвиток інформаційно-цифрової компетентності майбутніх фахівців комп’ютерних технологій при розв’язуванні фізико-технічних задач. Наукові записки. Випуск 183. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький: РВВ ЦДУ ім.В.Винниченка, 2019 С.126-136. Doi https://doi.org/10.36550/2415-7988-2019-1-183-29-37
  • Рєзіна О. В., Косюг Р. М. Технології створення програми перевірки орфографії.  Information Technologies in Education. 2019. №2(39). C. 73-83.