Перевірити якість засвоєних знань студенти мають можливість під час проходження педагогічної та технологічної практик.

Педагогічна практика студентів – є обов'язковим компонентом та одним із найважливіших етапів підготовки майбутнього вчителя, адже саме під час її проходження студенти отримують необхідні уміння і навички майбутньої професійної діяльності.

Уже з перших самостійних кроків на учительській стезі студенти можуть оцінити школу як педагогічний заклад, у якому в майбутньому будуть працювати.

Під час проходження педагогічної практики в них є нагода ознайомитись з колом реальних проблем професійної праці вчителя-предметника та класного керівника, зі змістом і об'ємом його роботи.

Окрім того їм доводиться свідомо і комплексно застосувати весь арсенал отриманих теоретичних знань, не лише за своєю спеціальністю, а й знання психолого-педагогічного циклу та суспільних дисциплін.


Технологічна практика
студентів організовується і здійснюється відповідно до вимог Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів в Україні, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року № 35 та навчального плану спеціальності Для студентів IV курсу природничо-географічного факультету створено умови та бази для проходження технологічної практики на базових підприємствах та організаціях міста, серед яких – ВАТ „Червона зірка”, ВАТ „Гідросила”, ВАТ „Сонола”, ВАТ „Кіровоградолія”, ЗАТ „Креатив”, ЗАТ „Завод модифікованих жирів”, ВАТ „Ятрань”, Хлібозавод, Санепідемстанція. Ці підприємства та організації є потенційними роботодавцями для наших випускників.

Завданням практики є розширення технічного кругозору майбутніх вчителів хімії, яке полягає зокрема в ознайомленні з:

 

  • виробничими структурами сучасних підприємств;
  • вивченні нормативної бази щодо організації діяльності підприємств;
  • видами хімічних процесів та способами і методами їх регулювання;
  • видами та роботою обладнання хімічних виробництв (апаратами, реакторами, колонами, плавильними агрегатами тощо);
  • дослідженні та опису порядку обліку випуску та зберігання продукції;
  • сировинними матеріалами та способами їх переробки;
  • технологічними схемами отримання хімічних речовин, продуктів виробництва, різних матеріалів тощо;
  • роботою хімічних лабораторій різних підприємств Кіровоградщини.