fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Кононенко Сергій Олексійович

Kononenko

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут імені О.С. Пушкіна, 1991 р. Спеціальність: фізика і математика. Кваліфікація: вчитель фізики і математики.

Напрями наукової та професійної діяльності: Методика викладання загальнотехнічних дисциплін

Тема кандидатської дисертації: «Удосконалення методики і техніки шкільного фізичного експерименту при вивченні коливальних і хвильових процесів» (2001 )

Транслітерація імені: Serhii Kononenko

ORCID iD: 0000 0001 6637 4994

Профілі: Google Scholar

Відзнаки: Подяка Міністерства освіти і науки (2021р.)

Дисципліни, які викладає:  Електротехніка, промислова електроніка, машинознавство(енергетичні машини), сертифікація, метрологія, стандартизація, основи теорії технологічної освіти.

Основні публікації

Посібники:

1. Ткачук А.І., Богомаз-Назарова С.М. Кононенко С.О. Охорона праці в галузі. Курс лекцій. Навчальний посібник.- Кропивницький: ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард»» КДПУ ім..В.Винниченка. 2018. 128 с. Друкується за рішенням Вченої ради (Протокол № 13 від 25 червня 2018)
  2. Кононенко С.О. Марченко В.В. Методичні рекомендації до лабораторних робіт з курсу «Основи електротехніки» Навчальний посібник для студентів пед. навчальних закладів. Кропивницький: ФОП Піскова М.А., 2021. 43с. Друкується за рішенням методичної ради (Протокол № 2 від 27 січня 2021)
  3. Кононенко С.О. Методичні рекомендації до лабораторних робіт з курсу «Промислова електроніка» Навчальний посібник для студентів пед. навчальних закладів. Кропивницький: ФОП Піскова М.А., 2021. 24с. Друкується за рішенням методичної ради (Протокол № 4 від 16 червня 2021)
  4. «Практикум з електромонтажних робіт»./ Кононенко С.О., Щирбул О.М., Марченко В.В. Навчальний посібник для студентів пед. навчальних закладів. Кропивницький: ФОП ПісковаМ.А. 2022. 36 с. Друкується за рішенням методичної ради (Протокол № 2 від 7 грудня 2022)
  5. Ткачук А.І., Кононенко С.О. Основи охорони праці в галузі. Навчальний посібник для студентів закладів вищої освіти всіх спеціальностей за освітнім рівнем "магістр" . Перевидання, доповнене та перероблене. Кропивницький: РВВ ЦДУ ім. В. Винниченка. 2023. 192 с. Друкується за рішенням Вченої ради Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, протокол № 12 від 03 квітня 2023 року.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Kononenko, L., Atamas, O., Nazarova, H., Selishcheva, E., & Kononenko, S. (2022). Optimization of small agricultural producer’s taxation by creating innovative-integrated structures. Scientific Horizons, 25(6), 100-110. (Електронна версія журналу за посиланням: https://sciencehorizon.com.ua/uk/journals/tom-25-6-2022/optimizatsiya-opodatkuvannya-dribnotovarnogo-silskogospodarskogo-virobnika-shlyakhom-stvorennya-innovatsiyno-integrovanikh-struktur)(Scopus)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Сисоліна Н.П., Кононенко Л.В., Сисоліна І.П., Кононенко С.О., Чумаченко О.С.(2022) Підходи до оптимізації методики викладання здобувачам вищої освіти за другим (магістерським) рівнем в сучасних умовах. Вісник науки та освіти. № 2(2) с. 213-225(Електронна версія журналу за посиланням: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/12156)
  2. Манойленко Н., Крамаренко Н.  Кононенко С. ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. – Випуск 198. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2021. с. Index Copernicus.(0,5 Д.А.).
  3. Манойленко Н., Кононенко Л., Кононенко С. МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Випуск 198. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2021. 125 128 с.
  4. Кононенко С.О.Кононенко Л.В.,Миценко В.І. Formation of Professional Knowledge among Graduates of Higher Educational Institutions in the Conditions of Knowledge-Based Economy: Integrative Approach. Центральноукраїнський науковий вісник. Економічні науки, вип. 1(34) Кропивницький: ЦНТУ, 2019. 125-130  (Copernicus. Google Scholar.
  5. Кононенко С.О.,Грінь Д.В., Колісник Р.В., Копчук О.В..Удосконалення методики організації і змісту гурткової роботи з радіоелектроніки Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Випуск 185. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2019
  6. Кононенко С.О., Манойленко Н.В.З досвіду організації та проведення гурткової роботи зі старшокласниками закладів загальної середньої освіти Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Випуск 185. Кропивницький: РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2019. с. 106 – 109.
  7. Панченко В.А.,Кононенко С.О.,Кононенко Л.В. Регіональний інноваційний кластер в умовах цифровізації освіти і виробництва. Економічний простір: Збірник наукових праць. № 183. Дніпро: ПДАБА, 2023. C. 108-113
  8. Кононенко С. О., Кононенко Л. В. Методика проведення метрологічних досліджень при вивченні студентами ЗВО фахових дисциплін. НАУКОВІ ЗАПИСКИ Серія: Педагогічні науки. 2023. Т. 1, № 208. С. 143–147.