fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Круглий стіл з перспектив розвитку професійної освіти в парадигмі проєкту нового закону «Про професійну освіту»

10 квітня 2024 року з метою обговорення проекту нового Закону України «Про професійну освіту», узгодження освітніх програм навчальних предметів закладів професійної (професійно-технічної) освіти й спеціальності 015 Професійна освіта (Цифрові технології) та популяризації програм підвищення кваліфікації Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка на базі університету проведено круглий стіл з визначених проблем.

До проведення круглого столу долучилися керівники ОВА, представники департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА, директори закладів професійної (професійно-технічної) освіти Кіровоградської обл., ректор університету, науково-педагогічні працівники та студенти факультету математики, природничих наук та технологій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

Перспективи розвитку професійної освіти в парадигмі проекту нового закону «Про професійну освіту» у своїх доповідях висвітлили:

• Колтунова Катерина Сергіївна заступниця Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
  • Соболь Євген Юрійович, доктор юридичних наук, професор, ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка
  • Лещенко Ельза Володимирівна директорка департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА
  • Шолудько Алла Петрівна директорка Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області
  • Мирошниченко Катерина Борисівна президент Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти України

Доповіді учасників підтвердили актуальність обраної проблеми, так різні аспекти розвитку професійної освіти презентували:

1. Тимошенко Наталія Павлівна начальник відділу департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА

«Перспективи розвитку професійно-технічної освіти на Кіровоградщині»

2. Трифонова Олена Михайлівна доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри математики та цифрових технологій; Садовий Микола Ілліч доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та цифрових технологій; Соменко Дмитро Вікторович кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та цифрових технологій

Студентоценроване навчання – новий імпульс розвитку цифрових технологій у закладах професійної освіти

3. Мужиков Костянтин Вікторович директор державного навчального закладу «Олександрійський професійний ліцей»

Проблеми кадрового забезпечення конкурентоздатними фахівцями закладів  професійної освіти

4. Нікітіна Олена Олександрівна кандидат педагогічних наук, доцент

Можливості університету в аспекті підвищення кваліфікації та стажування викладачів і майстрів закладів професійної освіти

5. Ліщенюк Тетяна Леонтіївна Почесний педагог України, директорка Піщанобрідського професійного аграрного ліцею

Лідер освіти України: висока честь й висока відповідальність

6. Павлюк Денис Андрійович студент 4 курсу спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології)

Проєкт «Krop_Robots: створення, еволюція. Грантова та волонтерська діяльність

7. Ріжняк Ренат Ярославович доктор історичних наук, професор, професор кафедри математики та цифрових технологій; Пасічник Наталія Олексіївна доктор історичних наук, професор, професор кафедри математики та цифрових технологій

По завершенню доповідей між учасниками круглого столу відбулася жвава дискусія, що ще раз підтвердила важливість питання перспектив розвитку професійної освіти.

Усі бажаючі могли відвідати музей історії техніки та лабораторії з робототехніки та цифрових технологій, а також взяти участь у змаганнях з робототехніки, організованих студентами спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) кафедри математики та цифрових технологій.

Учасники круглого столу отримали гарні враження та цінну інформацію, яку далі обговорять у своїх педагогічних колективах.

Інформацію підготували д.пед.н., проф. М.І.Садовий та д.пед.н., проф. О.М.Трифонова