fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Яременко (Лутченко) Людмила Іванівна

Yaremenko

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1992 р. Cпеціальність «Математика». Кваліфікація: вчитель математики, інформатики і обчислювальної техніки

Напрями наукової та професійної діяльності: освітні вимірювання, конструювання, моделювання та параметризація тестів, методика навчання математики у школі та вузі, удосконалення системи контролю самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів та студентів; розробка системи творчих завдань, спрямованих на розвиток набутих учнями й студентами навичок і умінь; виробнича практика студентів; прикладні задачі математики та статистики; управління фінансово-економічною безпекою; мотивація праці.

Тема кандидатської дисертації: «Організація самостійної навчально-пізнавальної діяльності учнів 7-9 класів при вивченні математики» (Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2003 р., спеціальность 13.00.02 – теорія і методика навчання математики)

Транслітерація імені: Liudmyla Yaremenko

ORCID ID: 0000-0002-1167-8744

Профілі: Web of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки: Подяка Міністерства освіти і науки України

Дисципліни, які викладає: «Конструювання, моделювання та параметризація тестів», «Тестові технології навчання», «Тестування з математично-природничих дисциплін», «Зовнішнє незалежне оцінювання з математично-природничих предметів», «Кількісні методи у соціально-поведінкових науках та науках про освіту», «Математично-статистичні методи в освіті», «Теорія і методика навчання освітніх вимірювань», «Методика викладання математико-статистичних дисциплін у вищій школі», «Вища та прикладна математика», «Геометрія».

Основні публікації

Монографії:

1. Ріжняк Р.Я., Малихіна Л.І. (Яременко Л.І.) Організація самостійної роботи учнів з математики на уроках та в позаурочний час: Посібник для спецкурсу. Кіровоград: КДПУ ім. В.Винниченка, 2001. 160 с.

Посібники:

1. Яременко Л.І., Лупан І.В. Кількісні методи у поведінкових науках: навчальний посібник. Кропивницький : Видавець Лисенко В.Ф., 2019. 224 с.
  2. Яременко Ю.В.,  Яременко Л.І. Алгебра та геометрія: навчальний посібник, частина І .  Кропивницький: ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2019. 148 с.
  3. Яременко Л.І., Лупан І.В., Пасічник Н.О., Акбаш К.С. та ін. Гендерні студії: база тестових завдань з дисциплін спеціалізації: навчальний посібник / За ред. І.В. Лупан. Кропивницький : Видавець Лисенко В.Ф., 2019. 144 с.
  4. Яременко Л.І. Теорія ймовірностей та математична статистика: навчальний посібник. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2018. 80 с.
  5. Яременко Л.І., Гуртовий Ю.В., Яременко Ю.В. Вища математика: тестові завдання. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2019. 80 с.
  6. Яременко Л.І., Ізюмченко Л.В., Яременко Ю.В. Алгебра та геометрія : збірник тестових завдань. Частина 1. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2020. 40 с.
  7. Яременко Ю.В., Яременко Л.І. Аналітична геометрія: збірник тестових завдань. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2021. 41 с.
  8. Яременко Л.І., Довгенко Я.О., Яременко Ю.В. Вища математика (за професійним спрямуванням). Індивідуальні самостійні роботи та методичні рекомендації до їх виконання. Частина 1. Кропивницький: ЦДУ ім. В.Винниченка, 2022. 120 с.

Фахові, категорія Б:

1. Кендюхова А.А., Яременко Л.І. Конструювання тестових завдань для оцінювання загальнопедагогічної компетентності вчителів в умовах післядипломної педагогічної освіти Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. – Випуск 173(2). Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2018. С. 110-116.
  2. Яременко Ю.В., Яременко Л.І. Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні геометрії Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. – Випуск 179. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2019. С. 181-187.
  3. Яременко Л.І., Кендюхова А.А., Яременко Ю.В. Аналіз тестових завдань для оцінювання загальнопедагогічної компетентності вчителів в умовах післядипломної педагогічної освіти засобами IRT Наукові записки. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький: ЦДПУ ім. В.Винниченка, 2020. Випуск 191, Ч.ІІ. С. 197-203.
  4. Довгенко Я.О., Халецька З.П., Яременко Л.І. Аналіз та моделювання впливу інвестиційних вкладень на розвиток економіки України (Analysis and modeling of the impact of investment investments on the development of the ukrainian economy) Східна Європа: економіка, бізнес та управління. – Електронне наукове фахове видання. – Випуск 4 (31) 2021, С. 131-141. – DOI: https://doi.org/10.32782/easterneurope.31-20.
  5. Довгенко Я., Яременко Л., Яременко Ю. Впровадження дуальної освіти у виші: переваги та ризики Економіка та суспільство. Випуск 28. 2021. Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2021-28-29.
  6. Довгенко Я.О., Халецька З.П., Яременко Л.І. Дослідження та моделювання безробіття в Україні: кореляційно-регресійний аналіз Вісник Одеського національного університету. Економіка». Том 26. Випуск 3 (88). 2021. С. 92-102.
  7. Буткевич Оксана, Довгенко Яна, Яременко Людмила. Забезпечення стратегічної стійкості підприємства у контексті формування механізму адаптивного менеджменту за умов впливу дестабілізаційних факторів в Україні Наукові інновації та передові технології, 2023, 1 (15).