Музей має бути оселею муз,
має одночасно бути і школою,
і храмом, священним місцем,
куди має стікатися все для вивчення прекрасного
і для поклоніння красі,
щоб потім і в житті розуміти і любити красу.

Богдан Ханенко

Музей Генріха Нейгауза, створений при першій музичній школі імені Г. Г. Нейгауза міста Кропивницького, в минулому році відзначив своє сорокаріччя. Спочатку він функціонував як музейна кімната, але, із поповненням зібрання, виникла потреба розширити експозицію, — відтак згодом музейна колекція розмістилась у двох залах. Більше тридцяти років музей носить звання народного.

Наприкінці минулого тижня, 30 вересня 2022 року, у центрі нашого міста відбувся гучний молодіжний фестиваль «Єдині заради перемоги», організований Обласною юнацькою бібліотекою імені Є. Маланюка у партнерстві з кафедрою мистецької освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка. З концертом, присвяченому  нашим військовим, котрі боронять нашу країну на передовій, партизанам та хлопцям і дівчатам з тероборони, волонтерам, що працюють в тилу задля найскорішої Перемоги над окупантом, виступили студенти й викладачі кафедри мистецької освіти.

Євген Власов, студент ІV курсу спеціальності 014. Середня освіта. Музичне мистецтво, став лауреатом 1 ступеня у номінації "Диригенти" Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу "Зірки Хортиці", який проходив 27-28 серпня 2022 р. у Запоріжжі за сприяння БО Благодійного фонду "Злагода". Колектив кафедри мистецької освіти вітає з перемогою Євгена Власова, а також його викладача - к.п.н., доц., старшого викладача Колоскову Ж.В. та акомпаніатора Говор Л.С. Бажаємо здоров'я, наснаги та подальших успіхів на творчій ниві.

25 травня 2022 року кафедра мистецької освіти ЦДПУ ім. В. Винниченка виступила з профорієнтаційним  концертом  у межах акції «На хвилях музики та добра», метою якої був збір коштів на доставку благодійної допомоги, яку зібрала для наших захисників та внутрішньо переміщених осіб українська спільнота міста Франкфурт-на-Майні (Німеччина).  Кафедра мистецької освіти бере участь  в таких заходах на постійній основі, згідно договору про  творче співробітництво з обласною науковою бібліотекою для юнацтва імені Є. Маланюка, укладеним рік тому.

19 травня 2022 року на факультеті педагогіки, психології та мистецтв у дистанційному форматі відбулася V Міжнародна студентська науково-практична конференція «Іван Карабиць — Композитор. Митець. Громадянин», присвячена 20-річчю вшанування пам’яті митця. Мета конференції — активізація наукового мислення, творчо-інтерпретаційного потенціалу й художньої культури студентів у процесі дослідження й презентації музично-творчого доробку видатного українського композитора ХХ століття, диригента, педагога, музично-громадського діяча, народного артиста України, професора Національної музичної академії України імені Петра Чайковського Івана Федоровича Карабиця.