filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Дацька Тетяна Олексіївна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1997. Спеціальність: Англійська та німецька мови. Кваліфікація: вчитель англійської та німецької мов.

Напрями наукової та професійної діяльності: актуальні питання фонетики, граматики англійської мови, лінгво/країнознавства, лінгводидактики, TEFL, ESP.

Тема кандидатської дисертації:  «Динаміка фонетичної структури слова в аспекті сучасної американської вимовної норми (на матеріалі лексикографічних джерел)» (2002 р.).

Транслітерація імені: Tetiana Datska

ORCID iD: 0000-0003-1603-753X

Профілі: Web of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки: Подяка Міністерства освіти і науки України (2018р.), грамоти та подяки міської та обласної адміністрацій, ЦДПУ ім. В.Винниченка.

Дисципліни, які викладає: «Країнознавство Великої Британії та США», «Практична граматика англійської мови», «Практична фонетика англійської мови», «Теоретична фонетика англійської мови», «Настановно-корективний курс англійської мови», «Практика усного та писемного мовлення».

Основні публікації

Посібники:

1. Кочубей В.Ю., Дацька Т.О. Практичний курс англійської мови. Частина 2 : Навчально-методичний посібник для студентів ІІІ курсу факультетів іноземних мов. Кіровоград : ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2018. 160 с.

2. Кочубей В.Ю., Дацька Т.О. Практична граматика англійської мови : синтаксис. Навчальні матеріали з практичної граматики англійської мови для студентів 3 курсу факультетів іноземних мов, спеціальність Мова та література (англійська). Кіровоград : РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2018. 108 с.

3. Кочубей В.Ю., Дацька Т.О. A Practical Course of English : Навчальний посібник для студентів ІІІ курсу факультетів іноземних мов.  Кропивницький : ПП «Центр оперативної поліграфії «Авангард», 2021. 110 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, у тому числі Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Bilous O., Mishchenko A., Datska T., Ivanenko N., Kit L., Piankovska I., Vereshchak Y. Modern Linguistic Technologies: Strategy for Teaching Translation Studies. Rupkatha Journal on Interdisciplinary Studies in Humanities. 2021. Volume 13, Number 4. P. 1–12. DOI: https://doi.org/10.21659/rupkatha.v13n4.65

Статті у наукових фахових виданнях України:

1.Дацька Т. О., Голик О. П. Формування мовленнєвої компетентності «екологічна грамотність і здорове життя» у підручниках з англійської мови для старших класів. Проблеми сучасного підручника. Київ, 2022. Вип. 29. С. 78–86.

2. Дацька Т. О. Вільне варіювання фонем як компонент у формуванні фонетичної компетенції студентів факультету іноземних мов (на матеріалі загальноамериканської вимови). Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Філологія. Одеса, 2021. Вип. 48, Том 1. С. 55-58.

3. Дацька Т.О. Розвиток нових акцентних варіантів англійських слів у період 1958-1984 рр. (на матеріалі 11-го та 14-го видань Everyman’s English Pronouncing Dictionary). Наукові записки. Філологічні науки. Кропивницький, 2019. Вип. 175. С. 258-264.