6 жовтня 2022 року відбувся конкурс «Найграмотніший студент університету», у якому взяли участь першокурсники всіх факультетів (лиш вони вчаться наживо).

4 жовтня 2022 року студенти відвідали онлайн-виставку архівних матеріалів «Документально-історичний фотонарис — Незалежність України: як це було». Віртуальне видання репрезентувала Тетяна Гончарова, начальник відділу інформації Державного архіву Кіровоградської області.

На кафедрі германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання розпочали роботу курси підвищення кваліфікації вчителів англійської мови. Це 30 аудиторних годин (1 кредит), комплекс інформативних лекцій,  інтенсивних занять та практичних тренінгів з теорії та методики англійської мови, ефективні кейси та дієві лайфхаки, що неодмінно стануть в пригоді і новачкам, і  вчителям з багаторічним досвідом. У фокусі курсу: розвиток критичного мислення на уроках англійської, сучасні технології навчання для дітей з особливими потребами, корективна фонетика, засоби онлайн та дистанційного навчання.

У період з травня до серпня 2022 року доцент кафедри германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання Степаненко Аліна-Алла Вячеславівна проходила стажування в Університеті Байройта за підтримки Баварської Академії наук, Німеччина. Тема стажування – «Викладання німецької мови як іноземної в контексті міжкультурного діалогу». Крім того, пані Аліна взяла участь у XXXIII Міжнародній науково-практичній конференції «Тенденції розвитку науки в сучасному світі», що відбулася 23-26 серпня 2022 р. у місті Грац, Австрія. Вона виступала з доповіддю на тему  «Діалог культур: німецька та українська».

29 вересня 2022 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція (форма «круглий стіл») на тему «Леонід Куценко – дослідник творчості Євгена Маланюка». (Її ініціатором та організатором став професор кафедри української філології та журналістикиГригорій Клочек).