Викладачі кафедри української мови Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В. Винниченка були залучені до перевірки відкритої частини та завдань з короткою письмовою відповіддю ЗНО з української мови і літератури.

2023 року світова спільнота відзначатиме 150-річчя Наукового товариства імені Шевченка – першої української національної академії наук. Засноване як Товариство імені Шевченка у Львові 23 грудня 1873 року, воно було перейменоване 25 березня 1892 року. Відомий історик Олександр Брікнер назвав його «головним вогнищем української науки».

За рішенням журі першого етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, переможцями стали такі студенти факультету філології та журналістики ЦДПУ ім. В.Винниченка:

… Возстав од гроба,
Слово встало,
І слово правди понесли
По всій невольничій землі
Твої апостоли святії.
Тарас Шевченко

5 травня на факультеті філології та журналістики відбувся захист навчальних проєктів на тему «Слов’янські народи та їхні мови».

Журі конкурсу "Жива троянда", який щорічно оголошує Літературна студія імені Максима Рильського ІФ КНУ імені Тараса Шевченка 22 травня назвало призерів 2021 року.