filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Демешко Інна Миколаївна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. В. К. Винниченка, 1993 р. Спеціальність: Українська мова і література. Кваліфікація: Вчитель української мови та літератури.

Напрями наукової та професійної діяльності: словотвірна морфонологія, граматика української мови, лінгвістика тексту, лінгводидактика.

Тема кандидатської дисертації: "Валентність суфіксів -ець і -ок в українській мові" (1996 р.).

Транслітерація імені: Inna Demeshko

ORCID iD: 0000-0002-2982-8675

Профілі: Scopus, Web of ScienceGoogle Scholar

Дисципліни, які викладає: Вступ до мовознавства, Інноваційні процеси в словотворі української мови, Сучасна українська літературна мова (морфологія, синтаксис), Українська мова в журналістській діяльності, Масова комунікація та інформація, Інформаційно-аналітична діяльність.

Публікації: авторка понад 180 наукових публікацій, серед яких 4 навчальні посібники, із них 3 навчальні посібники з грифом МОН України, наукові статті в періодичних виданнях іноземних держав або виданнях України, які входять до міжнародних наукометричних баз, а також статті в збірниках наукових праць, тези доповідей науково-практичних міжнародних, всеукраїнських, регіональних конференціях.

Основні публікації

Монографії:

у складі колективної монографії:

1. Demeshko I. M. Morphonological structure of Ukrainian verb basics : typological aspect. Philological science and education : transformation and development vectors : collective monograph. Vol. 1 Riga, Latvia : Baltija Publishing, 2021. P. 130–148. https://doi.org/10.30525/978-9934-26-083-4-7

Посібники:

1. Демешко І. М. Сучасна українська літературна мова. Вступ. Фонетика. Фонологія. Морфонологія. Орфоепія. Графіка. Орфографія. Лексикологія. Фразеологія. Лексикографія : таблиці, схеми: навч. посіб. Кіровоград : ПП «Авангард», 2013. 328 с.
  2. Демешко І. М. Інформаційно-аналітична діяльність : навч. посіб. Кіровоград : ФОП Александрова М. В., 2016. 300 с.
  3. Демешко І. М. Практичний курс української мови : навч. посіб. Харків : ФОП Озеров Г. В., 2018. 348 с.
  4. Демешко І. М. Сучасна українська літературна мова. Синтаксис. Словосполучення. Просте неускладнене речення : модульний курс: навч. пос. для сам. роботи. Харків : ФОП Озеров Г. В., 2020. 248 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Demeshko I. M. Typology of Ukrainian verb stems: word-forming and morphonological aspects. Studies in Media and Communication. Volume10. №3. 2022. Р. 12–20. - Scopus
  2. O.Kyryliuk, N. Shulska, R. Zinchuk, I. Demeshko, T. Nesterenko, H. Volchanska, N. Fenko. Toolkit for the formation of narrative strategies of the Russian-Ukrainian war (using the 2022–2023 media language as an example). Ad alta. Journal of interdisciplinary research. Vol.13. Issue  Special Issue XXXIV. 2023. P. 163–171. - Web of Science

Статті в наукових фахових виданнях України:

• Демешко І. М. (2022). Морфонологія віддієслівних дериватів: проблемні вектори сучасного дослідження. Мовознавчий вісник: зб. наук. праць. Вип. 33. Черкаси. 93–103.
  • Демешко І. М. (2021). Морфонологічна класифікація українських відкритих дієслівних основ. Міжнародний центр наукових досліджень. Вінниця. Європейська наукова платформа. С. 36–43.
  • Демешко І. М. (2020). Морфонологічні класи словотвірних гнізд із нечленованими вершинними дієсловами в українській мові. Наукові записки. Серія : Філологічні науки. Вип. 1 Кропивницький : КОД. С. 115–121.
  • Демешко І. М. (2020). Застосування правописних компетентностей при вивченні дисциплін мовознавчого циклу. Наукові записки. Серія : Педагогічні науки. Вип. 185. Кропивницький : РВВ КДПУ ім. В. Винниченка. С. 89–93.
  • Демешко І. М. (2020). Морфонологічні класи словотвірних гнізд із членованими вершинними дієсловами в українській мові. Філологічний часопис : зб. наук. праць / гол. ред. О.Ю. Зелінська. Умань : ВПЦ «Візаві». Вип. 1 (15). С. 38–44.
  • Демешко І. М. (2020). Морфонологічні класифікації дієслівних основ в українській мові. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. Одеса. №46. Т. 1. С. 126–130.
  • Demeshko I. M. (2019). Word-building morphonology of deverbatives in the compositions of M. Kidruk. Рідне слово в етнокультурному вимірі : зб. наук. праць. Дрогобицький держ. пед. ун-т ім. І. Франка. Дрогобич : Пóсвіт. С. 4–14.
  • Демешко І. М. (2019). Антропонікон у поезії Є. Маланюка: семантико-стилістичний аспект. Наукові записки Харківського нац. пед. ун-ту ім. Г. С. Сковороди. Літературознавство. Вип. 3 (93). Вид. дім Д. Бураго. Київ. С. 29–42.
  • Демешко І. М. (2018). Морфонологічні параметри словотвірних гнізд вербативів із вершинами-вербативами на морфонеми {г}, {к}, {х}. Закарпатські філологічні студії. Вип. 3. Т. 1. Ужгород : Вид. дім «Гельветика», 2018. С. 12–16.
  • Демешко І. М. (2018). Морфонологія словотвірних гнізд вербативів із членованою вершиною на групу приголосних. Мовознавчий вісник : зб. наук. праць. Черкаси, 2018. Вип. 24–25. С. 61–77. https://ling-ejournal.cdu.edu.ua