filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Студентські наукові дослідження на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Як зацікавити студенток лінгвістичними дослідженнями?

Дуже просто. Запропонувати тему курсової роботи, пов’язану з аналізом власних назв косметично-парфумерних виробів.

2 березня 2023 року на факультеті української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій відбулося засідання наукового гуртка «Актуальні проблеми лексикології та граматики української мови».

Для обговорення було запропоновано 2 доповіді студенток групи УП20Б. Олена Лисенко розповіла про способи деривації парфумонімів у сучасній українській мові. Таке дослідження припало б до смаку, мабуть, кожній дівчині. Присутні поставили запитання, указали на деякі неточності, поміркували гуртом про найбільш поширений різновид лексико-семантичного способу словотворення для розглянутих пропріативів, висловили ідею – запропонувати словник українських лексем, які можна використати в якості власних найменувань кремів, шампунів, парфумів тощо.

Цікавим і корисним був виступ Аліни Пасічник на тему: «Явище уподібнення приголосних звуків за глухістю в українській мові». Заразом повторили цю тему.

Обидві студентки підготували мультимедійні презентації. Висловлені зауваження та побажання обов’язково врахують у подальшій роботі.

Показовим був на слайді Аліни Пасічник про перспективи дослідження малюнок залізниці, спрямованої за обрій.

Межі досконалості не буває.

Керівник гуртка – С. Л. Ковтюх, професор

кафедри української філології та журналістики